Bugün yapılması planlanan Kabine toplantısı orman yangınları nedeniyle ertelendi-haberi

Bugün saat 15.30’da yapılması tasarilanan Kabine Toplantısı ertelendi. Toplantının, Bir hayli değişik noktada peş peşe alana gelen yangınlar amaciyla alana inen bakanların, bölgelerinden ayrılmaması amaciyla ertelendiği belirtildi. Toplantının yapılacağı tarih ise Daha belli değil.

ARTAN KORONAVİRÜS olaylari ELE ALINACAKTI

Kabine Toplantısı’nda yükselen koronavirüs vakaları, dünyadaki tertemiz gelişmeler, aşılamadaki nihayet durum ve aşısızlara kısıtlama kararı alınıp alınmayacağı ile alakalı detaylar ele alınacaktı.

AŞI OLMAK İSTEMEYENLERLE İLGİLİ üç engelleme GÜNDEMDEYDİ

Aşı olmak istemeyen vatandaşlarla ilgili, kapalı yasamsal alanları Yalnızca aşılı veyahut PCR testi yaptıran vatandaşların kullanması, doktor, öğretmen benzeri iş gruplarına aşı zorunluluğu getirilmesi, okullarda surat yüze eğitime aşılı öğrencilerin katılması, diğerlerine ise online eğitim verilmesi benzeri kısıtlamaların masaya yatırılması bekleniyordu.

3. DOZ AŞI SEFERBERLİĞİ DE GÖRÜŞÜLECEK KONULAR ARASINDAYDI

Son dönemde hastaneye başvurularda 60 ıslak üstü çift aşısı var olan vatandaşların sayısında artış gözlenmeye başladı. Bunun amaciyla 60 ıslak üstünün üçüncü doz aşılarını tek vakit evvel yaptırmasının sağlanması amaciyla de tedbirler alınması da gündemdeki maddeler arasında.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir