Bu nasıl gözaltı? Meksika’da polis sığınmacı kadının önce boynunu kırdı sonra yerlerde sürükledi-haberi

Geçtiğimiz Cumartesi bugünü gerçekleşen olayda, El Salvador’da sığınmacı olarak yaşayan Victoria Esperanza Salazar Arriaza isimli kadının Yucatan Yarımadası’ndaki Tulum’da polis tarafından gözaltına alındıktan ardindan hayatını kaybettiği belirtiliyor.

ÖLÜM NEDENİ BOYUN VE OMURGASINDA ZEDELENME

Olaya değin yasamsal medyada paylaşılan görüntülerde, tek zabita memurunun Arriaza’nın sırtına bastığı görülürken, memurların kadının bedenini sürükledikleri anlar yer alıyor. Pazartesi öğleden ardindan hayatını kaybeden Arriaza’nın vefat sebebinin boyun ve omurgasında zedelenmeye bağlı olduğu açıklandı.

ŞEHRİN POLİS ŞEFİ GÖREVDEN ALINDI

Ülke gündemini sallayan cinayetle alakalı İzah yapan Tulum belediye başkanı Victor Mas Tah şehrin zabita şefinin görevinden alındığını açıkladı.

MEKSİKA hükümet BAŞKANI ÜZÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

Meksika hükümet Başkanı Obrador, bu erken cinsiyet eşitliği forumunda yaptığı konuşmada, “Ariazza zalimane muamele gördü ve öldürüldü. Bu durum bizi üzüntüye ve acıya boğdu. Bu vaziyetten utanç duyduk. Arriaza’nın akrabalarına, Salvadorlu ve Meksikalı kadınlara, hayat kadınlarına, herkese, erkeklere ve kadınlara, sorumluların cezalandırılacağını dile getirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Victoria Esperanza Salazar Arriaza’nın zabita şiddetiyle öldürülmesinin derhal peşinden yüzlerce kadın El Salvador sokaklarında toplanarak yaşanan olaya reaksiyon gösterdi.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir