Boğaziçi Özel Diyaliz Merkezi İçin Tıklayın!

Kronik ve akut böbrek yetmezliği hastası giderek çoğalmaya başlamıştır. Sıkça rastlanan bu hastalığın günümüzdeki en etkin tedavi şekli diyalizdir. Tedavinin içeriği, alanında iyi eğitim almış kişiler tarafından uygulanmaktadır. Temel olarak her diyaliz merkezinin prosedürleri birbirine oldukça yakındır. Hastalar diyaliz merkezlerine belirli zaman dilimleri aralığında gelerek tedavi olmaktadırlar. Fakat diyaliz merkezlerinin her biri aynı özellikleri taşımaktadır. Farklılık açısından yorumlandığında başta hizmet ikinci ise hasta konforu gelmektedir.

Diyaliz hastalığında gidilen tedavi merkezi hastanın tedavi sürecini çokça etkilemektedir. Özetle; tedavi merkezinin iyi seçilmiş olması tedavi sürecini olumlu yönden etkilemektedir. Bu konuda öne çıkan diyaliz adreslerinden ilk sırada gelen Boğaziçi özel diyaliz merkezi ölçeklendirilmiş tüm konularda tam teşekküllü hasta hizmeti sunmasıyla öne çıkmaktadır. Bu yüzden tedavi süreci açısından konforlu hizmet almak isteyen hastalar Boğaziçi özel diyaliz merkezini tercih etmelidir. Kolay hasta iletişimi açısından Boğaziçi özel diyaliz merkezi için tıklayın!

Konforlu Hasta Bakımı İçin Boğaziçi Diyaliz

Giderek yaygınlaşan böbrek hastalığı en çok kalabalık nüfusa sahip olan İstanbul’da görülmektedir. Yaşanan bu rahatsızlığın nedenleri çok farklı olsa da böbrek hastalıklarının tamamı yaşamı olumsuz şekilde etkiler. Bu hastalık beraberinde birçok hastane ve sağlık kurumları kurulmuştur. Fakat hastalığının artış hızı çoğaldığında dolayı özel diyaliz merkezlerine çokça ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Bu nedenle İstanbul civarında Boğaziçi diyaliz ve şubeleri açılmıştır. Diyaliz merkezi diyaliz tedavisi görmesi gereken hastalar için özel tedavi alanıdır. Fakat her diyaliz merkezi için mükemmel konfor ve hizmet sunuyor diyebilmek zor olabilir.

Yapılan araştırmalarda Türkiye’nin en konforlu hasta hizmetini sunan diyaliz merkezinin Boğaziçi diyaliz merkezi olduğu tespit edilmiştir. Gerek hasta hizmeti, gerek konfor, gerek bakım gerekse tedavi sürecini kapsayan her durumla ilgili tam teşekküllü uzman kadroya sahip oldukları bilinmektedir. Alanında uzman hekim ve sağlık personelleri ile hasta hizmetini en başarılı şekilde yaptıkları bilinmektedir. Bunun yanı sıra hastaların genel sağlık durumunu da incelemektedirler. Özetle; hastanın yaşadığı rahatsızlığın sonlanmasına vesile olabilecek her durumu da kontrol altına almaktadırlar. Düzenli tedavi gerektiren bu hastalıkta en ufak bir zaman kaybı bütün her şeyi çöp edebilir. Bu nedenle de diyaliz tedavisine başlamak kadar sürdürmek te çok önemlidir.

Hastaların İyileşme Sürecinde Etkin Rol Oynayan Diyaliz Merkezi

Genel bakımdan böbrek hastalıkları birçok sebep vesilesiyle başlar. Fakat başlaması ve ilerlemesi çok anlaşılamaz. Bu yüzden ilk evrede hastanın kendi kendine herhangi bir durumu fark edebilmesi zordur. Aynı şekilde hastaneye de gitmeyeceğinden dolayı hastalık ikinci evreye ilerleyene kadar anlaşılmayacaktır. Bu iki zaman arasında kişinin genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, az su tüketmesi ve çok farklı faktörler beraberinde kronik böbrek hastası olma ihtimali vardır. Bu sayede hastalığın en erken evresinde tanısı konulmuş ve tedavisi başlatılmış olur. Bu konuda birçok durum dikkat çekebilir. Örneğin; hastalığa sebep olan faktörler veya hastalıklar gibi olabilir. Fakat net tanıları uzman hekimler yapılan tahlillere göre belirtmektedir. Bunun haricinde birçok sebebi olabilen bir hastalık olduğundan özellikle belirtilen net bir neden bulunmamaktadır. Hastalığın tedavisinde etkin rol oynayan şey ise düzenli diyaliz tedavisi görmektir. Aksatılmayan tedavi sayesinde Boğaziçi diyaliz konforuyla kısa sürede iyileşmek mümkündür. Ülkemizde 9 milyon böbrek hastası olup yetişkin bireylerde her 10 kişinin 6’sında böbrek hastalığı gözlemlenmektedir. Bu nedenle sık görülen bir hastalık olduğu unutulmamalı ve düzenli sağlık kontrolleri yaptırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir