Boğaç Aksoy kimdir, kaç yaşında, ne kanseri? Boğaç Aksoy nereli, boyu kaç?-haberi

Eski tek şuurlu futbolcu olan, şu sıralar oyunculuk yapan Boğaç Aksoy lenf kanserine yakalandığını duyurdu. yasamsal medya hesabından İzah yapan meşhur oyuncu Aksoy, “Ne yazık ki uzunca vakittir sizinle değilim. Üzülerek söylüyorum ki lenfomaya yakalandım, uzunca tek vakit dahada olamayacağım. bendeniz en yakın vakitte ayağa kalkmak amaciyla elimden geleni yapacağım. Siz de dualarınızı yoksun etmeyin.” ifadelerini kullandı.

35 yaşında olan oyuncu Instagram hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Arkadaşlarım ne yazık ki uzunca vakittir sizinle değilim. Üzülerek söylüyorum ki, lenfoma kanserine yakalandım. uzunca tek vakit dahada olmayacağım. bendeniz en yakın vakitte ayağa kalkmak amaciyla elimden geleni yapacağım. Siz de dualarınızı yoksun etmeyin. Mesajlarınıza, telefonlarınıza dönemezsem de affedin.”

Bu üzücü gelişmenin derhal peşinden Boğaç Aksoy’un kim olduğu ve kariyeri heyecan ediliyor.

İlgili Haberler
Lenf kanseri (Lenfoma) nedir, belirtileri nelerdir? Lenf kanseri nasıl anlaşılır, Rehabilitasyonu nasıl yapılır? Lenfoma nasıl anlaşılır, aşamaları ne?

Lenfomaya yakalanan Boğaç Aksoy kimdir?

Boğaç Aksoy 30 Temmuz 1989 İzmit doğumludur. 2006 seneninde Fenerbahçe Lisesi’nden mezun var olan meşhur manken ve oyuncu liseden ardindan üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Besyo Antrenörlük bölümünde tamamlamıştır. Bunların yanında iki sene şuurlu at biniciliği eğitimi almıştır. aynı zamanda da iki yıldızlı dalgıçlık belgesine sahiptir. her vakit eğitimine önem veren meşhur manken ve oyuncu Boğaç Aksoy, oyunculuğunu geliştirebilmek amaciyla de kuruculuğunu Vahide Gördüm ve Altan Gördüm’ün üstlendiği Akademi 35 Buçuk zanaat Evi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Boğaç Aksoy kaç yaşında, nereli, boyu kaç?

İstanbul doğumlu var olan yakışıklı oyuncu Boğaç Aksoy, 2012 seneninde Best Model yarışmasında 3. olmuştu. Temmuz ayında 32. yaşına girecek var olan Boğaç, 1.82 boyunda. Çılgın Dershane üç filminde oyun alan Aksoy, dahada sora Kanal D ekranlarının sevilen dizisi art Sokaklar da oyunculuk kariyerine ayni ritimde devam etti. 

Eski şuurlu futbolcu

Ünlü oyuncu Boğaç Aksoy’un Daha önceki tek şuurlu olması dikkat çekiyor. Cristiano Ronaldo’ya benzerliği ile dikkat çeken Boğaç, 2002 seneninde Kocaelispor’da futbola başladı. 2003’te Kartalspor’a tasima var olan 35 yaşında olan isim, 2006’da Kocaelispor’a döndü, 2007’de İstanbulspor’un yolunu tuttu. Futbolculuk döneminde forvet oynayan Boğaç, 2008 ve 2009’da Maltespor’da şuurlu olduktan ardindan futbol hayatına nokta koydu.

Lenfoma nedir?

Lenfoma lenfositlerin oluşturduğu tek kanser tipidir. Lenf dokusunun habis tümörüne verilen genel tek isimdir. Kanser ya normal hücrelerin hızla çoğalması veyahut normal lenfositlere göre dahada uzunca süre yaşamaları ile oluşur. Malign lenfoid hücreler de normal lenfositler benzeri lenf düğümü, dalak, kemik iliği, kan ve başka organlarda çoğalır. Lenfoma; Hodgkin lenfoma ve Hodgkin dışı lenfoma isimi altında iki hatri sayilir büyüklükte gruba ayrılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.