Bitlis’te şehit olan Uzman Çavuş Demirci’nin vasiyeti yürek yaktı: Şehit olursam beni babamın yanına gömün-haberi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Bir gün evvel kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi askeri helikopterin talihsiz kaza kırıma uğraması neticesi Elazığ 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında bulunduğu 11 asker şehit oldu. Şehitlerden Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci‘nin İzmir’in Gaziemir kazasi Dokuz Eylül Mahallesi’nde yaşayan serisinin hanesi ve bulunduğu yol Türk bayrakları ile donatıldı. Bekar var olan şehidin yakınları üzüntü haber ile yıkıldı.

“ACI HABERİ ALINCA BEYNİMİZDEN VURULMUŞA DÖNDÜK”

Şehidin annesi ve kız kardeşi, cenaze amaciyla memleketleri Kayseri‘ye giderken, ailenin komşusu Hüseyin Akyüz, “Şehidimiz, aslen Kayseriliydi ama burada annesi ve kız kardeşiyle yaşıyordu. iki senedir bu apartmanda oturuyorlardı. esas görev yeri İzmir ama Bingöl’e belli tek süre görevle gitmişti. En nihayet 3- dört vakit evvel geldiğinde görüştüğümüzde, ‘Göreve gidiyorum Hüseyin amca’ dedi. bendeniz de ‘Oğlum güle güle git, güle güle gel’ dedim. ara ara bunun benzeri görevlere gittiği olurdu. Babası çok evvelce vefat etmiş. Şehidimiz, çok candan tek insandı. Kimseyi kırmazdı. Şehadet haberini aldığımızda yıkıldık. Ailesine, ‘Şehit olursam beni babamın yanına gömün’ diye vasiyet etmiş. Onlar da oraya gittiler” dedi. Emine Yaver de “Çok üzüldük, üzüntü haberi alınca beynimizden vurulmuşa döndük. Söylenecek tek şey yok, vatan sağ olsun” diye konuştu.

“OĞLUM DA ASKER OLDUĞU İÇİN ÇOK ETKİLENDİM”

Solmaz Gökçen ise şehidi en nihayet iki vakit evvel gördüğünü ifade ederek, “Şehadet haberini öğrenince şok olduk. Erkek çocuğum da asker olduğu amaciyla çok etkilendim, perişan oldum” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Davut CAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir