Bir süredir ekranlarda görünmeyen Seren Serengil, son durumunu anlattı-haberi

Uzun müddettir sağlık sorunlarıyla ugras ettiği amaciyla Söylemezsem Olmaz programına ara veren Seren Serengil, nihayet vaziyetiyle alakalı takipçilerini bilgilendirdi.

Yapımcısından 8 günlüğüne destur aldığını söyleyen Seren Serengil, evvel Bodrum’a derhal peşinden da Fethiye’ye geçeceğini belirtti. Koronavirüs pandemisi hasebiyle de iyice bunaldığını belirten Serengil, “Bu süreçte hastalığı ilaç içerek geçiremiyorsun. Temiz havaya, değişikliğe ihtiyacı oluyor insanın. Önümüzdeki pazartesi veyahut salı döneceğim. 46 kiloya civarindan düştüm. devamlı istifra ediyorum. gün içinde 10-15 ilaç içiyorum ama bedende kalmıyor. o nedenle serum da alıyorum. Bunları kendisinin kafasızlığımdan yaptım, onay ediyorum. gebelikten ardindan çok kilo almıştım, devamı istikbal diye korktum. aş yediğim anda aş bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beyne oksijen gitmiyor. garip tek sistem yani” dedi.

DUMPING SENDROMU NEDİR?

Dumping Sendromu, midenin tek bölümünün veyahut tamamının alındığı ameliyatlar veyahut gastrik bypass operasyonu sonrası alana çıkabilen ve midenin çok hızlı boşalması ile karakterize tek semptom olarak tanımlanabilir.

Genellikle aş yedikten 10 ile 30 dakika sonrası karın ağrısı, ishal, kusma, çarpıntı ve kramp benzeri şikayetlere neden olabilen dumping sendromu mide çıkışındaki adalelerin iptal edilmesi hasebiyle midedeki besinlerin kontrolsüz tek şekilde ince bağırsaklara boşalması neticesi oluşur. Bu durum ani ve çok hızlı tek şekilde gelişir ve çoğunlukla şeker bulunan yiyeceklerin tüketilmesinden ardindan alana çıkar.

Gerçekle diziyi birbirine karıştırdı! Seren Serengil'den yoğun bakıma kaldırılan Burak Sergen'e skandal yorum

Gerçekle diziyi birbirine karıştırdı! Seren Serengil’den yoğun bakıma kaldırılan Burak Sergen’e skandal yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir