Binlerce kişi ziyaret ediyor! Tarladan bizzat topladıkları çileği 15 liraya satın alıyorlar-haberi

Kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sarıçam kazasi Çiçekli Mahallesi’nde, 2018 seneninde 10 dönüm tarlasında örtü altında çilek üretmeye başlayan Emre Yıldırım (28), tek vakit ardindan tarlasını kent karmaşasından uzaklaşıp meyve toplamak isteyenlerin ziyaretine açtı. Doğayla dahil içe var olan çiftliğe aileleriyle gidenler, elleriyle topladıkları çilekleri fiyatsız yerken, sepetlere doldurduklarını ise satın alıyor. Koronavirüs sürecinde insanların doğaya dahada çok alaka göstermesi hasebiyle çiftliğin ziyaretçi sayısı artınca Yıldırım, üretimini 60 dönüme yaydı.

KİLOSU 15 TL

Emre Yıldırım, çiftliğe gelenlerin temiz havanın ve elleriyle topladıkları çileklerin tadını çıkardığını kaydetti. Tarlada resim çektirilip, yasamsal medyada paylaşmasıyla alakanın her geçen vakit dahada da arttığını kaydeden Yıldırım, üretime başladıkları evvel sene 15 bin kişiyi, 2. sene 300 bin kişiyi ağırlarken 2021 yılının evvel çeyreğinde 200 bin kişiyi ağırladıklarını söyledi. senede 500 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediğini laf eden Yıldırım, “Pandemiden bunalan yurttaslar kendisi kendilerini buraya atmaya başladı. Gelenler sepetlerini ellerine alıyorlar, dalından kopardıkları kitir çilekleri fiyatsız yiyorlar. Sepete doldurup götürecekleri çilekleri kilosu 15 TL’ye satın alıyorlar. Gelenler de çok hoşnut biz de çok memnunuz. Sezonda 200 ton çilek üretiyoruz ve hasadımız sene 9 ayı ayni ritimde devam ediyor” dedi.

“BURAYA GELMEK BİZİ RAHATLATTI”

Oğluyla çilek toplamaya gelen Büşra Buğur (23) ise tarlada çok iyi vakit geçirdiğini belirterek, Burada çok iyi konsept oluşturulmuş. Çocuklar doğayla dahil içe ve çileğin nasıl yetiştiğini görüyorlar. Koparıp tadına bakıyorlar. Buraya gelmek belli tek süre deşarj oldu açıkçası. Parklar ve kapalı alanlar yasak olduğu amaciyla bunun benzeri açık havada vakit geçirdik diye konuştu.

“AÇIK HAVADA OLMAK BANA İYİ GELİYOR”

Sosyal medyadaki paylaşımlar hasebiyle tarladan haberdar olduğunu aktaran hemşire Esra Cangül (33) de havaların ısınmasıyla kendini doğaya attığını dile getirdi. Cangül, Pandemi sürecinde sağlık çalışanı olduğum amaciyla kapalı alanda maskeyle çok fazla vakit geçirdim. Açık havada olmak bana iyi geliyor. Hem de evvel geldiğimde Yalnızca çilek tarlasında yürüdüm dahada ardindan çilek toplamaya başladım dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.