Biden’in skandal “soykırım” açıklamasının arkasından Kamala Harris çıktı-haberi

ABD Başkanı Joe Biden‘ın ‘sözde soykırım’ı tanıdığını duyuru etmesi skandalının arkasından Türkiye’den kati tepkiler yükselirken, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

HARRİS FAKTÖRÜ

Biden’dan evvelki başkanların 1915 olaylarını “büyük felaket” olarak adlandırırken, Biden’ın reaksiyon çeken soykırım açıklamasının art planı ise heyecan konusu oldu. İddiaya göre Biden’ı inandirma eden isminin reis Yardımcısı Kamala Harris olduğu öğrenildi. Harris’in bu süreçte Suskun kalsa da aslında reis üzerinde çok tesirli olduğu belirtildi. Bunda, Harris’in Kaliforniya’dan gelmesi ve Ermeni diaspoarasının ağırbaşlı desteklediği tek ad olması tesirli oldu.

SEÇİM SÜRECİNDE SÖZ VERMİŞ

Öte istikametten Joe Biden’ın seçenek sürecinde Ermeni ve Rum lobilerine laf vermiş olması da bu adımı getirdi. Siyasi olarak tek kaybı ve kaygısı olmayan Biden’ın, tek asama görevde kalacak olmanın verdiği kolayca bu skandal adımı attığı ifade ediliyor.

'Soykırım' yalanına tepkiler çığ gibi! izahlar peş peşe geldi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

“Soykırım” yalanına tepkiler çığ gibi! izahlar peş peşe geldi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.