Beşiktaş futbolda \”çifte şampiyonluk\” hedefine koşuyor-haberi

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde 17 Nisan’da başlayan Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 sağlık Çalışanları Sezonu’nda Beşiktaş Vodafone, Bir gün evvel oynanan final maçında Fatih Vatanspor’u 2-0 yenerek şampiyon oldu.

Beşiktaş Vodafone teknik patronu Hatice Bahar Özgüvenç, sezonu şampiyon tamamlayıp UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını kazanmalarını Anadolu ajansı muhabirine değerlendirdi.

Çok mutluluk dolu olduklarını belirten Özgüvenç, “Bu, çok hususi tek duygu. Beşiktaş’a gelirken evvel günden bugüne tek hayalim vardı. Beşiktaş Bir hayli sefer şampiyonluk yaşamıştı ama bendeniz bu göreve hemide namağlup şampiyonluk ayni vakitte da Şampiyonlar Ligi’nde gruba kalmak amaciyla geldim. ’İlklerin takımına ilkler yakışır’ diye düşünüyorum. Bu şampiyonluk başkanımıza ve bütün yöneticilerimize, Beşiktaş camiamıza armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Özgüvenç, teknik direktörlük kariyerinde futbolcuların içinden gelmesini en hatri sayilir büyüklükte avantajı olarak gördüğünü kaydetti.

“Şu vakit kadromuzdaki 9 arkadaşımızla aynı takımda oynadım ve 20 senelik dostluklarım var.” diyen Özgüvenç, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Birçok psikolojik, fiziki sorunlarını veyahut artı istikametlerini çok iyi biliyorum. o nedenle onlara yaklaşımım çok pozitif, herkesin dilinden anlayabiliyorum. Onlar da beni tanıdıkları amaciyla bu süreçte sancılı tek durum yaşamadık. Aslında şampiyonluğu getiren en hatri sayilir büyüklükte etkenlerden biri de buydu. doğal burada idarenin hatri sayilir büyüklükte tek zekası devreye girdi. Takımın dilinden anlayabilen tek kadın teknik patron istediler. Bu bize müspet yansıdı.”

“Hayaller bitmez”

Özgüvenç, kendisine inanıldığı amaciyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hayaller bitmez. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalacağız. tek vakit allahın izniyle final oynayacağız. Belki de tek vakit o kupayı buraya getireceğiz. Dünyanın meşhur takımlarının arasında Beşiktaş’ın yer almasını istiyorum. O bayrağın her yerde dalgalanmasını istiyorum. Her yerin siyah-beyaz olmasını, yeryüzünde herkesin kartal pençesini öğrenmesini istiyorum.” diye konuştu.

Beşiktaş bay Futbol Takımı’nın da Süper Lig’de şampiyonluk yaşamasını istediğini belirten Özgüvenç, şunları kaydetti:

“Bu sezon çifte şampiyonluk kupası kaldırmayı planladık. Biz şampiyon olduk. İnşallah Sergen hocamızın da kupayı stada getirmesini bekliyoruz. birlikte taraf yana iki takım seklinde tekrar Türkiye’de tek ilki muvaffak olmak istiyoruz. Belki de yeryüzünde tek ilk. Kadınlı erkekli şampiyon olmak. Biz bu saatten ardindan yanımıza bay takımını bekliyoruz. Onlara da inancımız tamdır. güç zamanlarda, güç şartlarda çok hatri sayilir büyüklükte galibiyetler aldılar. Başkanımız, yöneticilerimiz ve Sergen Yalçın hocamızın sayesinde Vodafone’da iki kupamızı alana koyacağız. hep birlikte Beşiktaş’ımızın şarkılarını söyleyeceğiz.”

ANTALYA (AA) – FATİH HEPOKUR

  • kadın futbolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.