Belediyeler vasıtasıyla Almanya’ya kaçan şahıs konuştu: İşin merkezi Bingöl, haftada 3-4 otobüs gidiyordu-haberi

Belediyeler aracılığıyla halk görevlisi olmayan kişilerin hizmet damgalı pasaport sağlanarak vatan dışına ‘gezi’ ve ‘eğitim’ altında çıkış yaptığının ve tek dahada dönmediğinin alana çıkmasının derhal peşinden İçişleri Bakanlığı, 6 belediye ile alakalı dahada tahkikat başlatıldığını duyurdu.

Ortaya çıkan skandal Sanki gündemi sarsarken, Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman bu metotla gidenlerden biri var olan H.B. ile konuştu.

MERKEZİ BİNGÖL, 6 BİN avro YETERLİ

Yılman’ın aktardığına göre H.B., Bingöl‘de yaşayan herkesin bu yolla Almanya‘ya gidilebildiğinden haberdar olduğunu söyledi. Yalnızca 6 bin avro karşılığında dahi bu şekilde vatan dışına gidilebildiğini söyleyen H.B., işin merkezinin Bingöl olduğunu argüman etti.

HAFTADA 3-4 OTOBÜS

Salgın öncesi dönemde haftada 3-4 otobüsün Almanya’ya gittiğini belirten H.B., “Çok iyi tek metot bulmuş adamlar. Tıkır tıkır işliyordu” diye konuştu.

SADECE BİNGÖL’DEN BİLE 500 KİŞİ

Sayının söylenilen rakamlardan çok dahada çok olduğunu argüman eden H.B., Yalnızca Bingöl’den tek senede asgari 450-500 kişinin bu metotla ülkeden çıkarıldığını söyledi.

“AÇTIM! BURADA HER GÜN ET YİYORUM”

Yurt dışına çıkanların pkk terör örgütü irtibatı olmadığını müdafaa eden H.B., pişman olmadığını belirterek “Niye pişman olayım ki? Burada her şey var. Orada iş yoktu, güç yoktu. Açtım yav. Bak düşün burada her vakit et yiyorum. bendeniz orada et yiyemiyordum!” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.