Belediyeler vasıtasıyla Almanya’ya gidenler asıl şimdi yandı! Almanya 400-500 kişiyi mercek altına aldı-haberi

Türkiye’deki Bir takım belediyelerin gri pasaportlarla ‘insan kaçakçılığı’ yaptığı iddiaları Alman basınında da geniş yer buldu.

Son olarak Almanya İçişleri Bakanlığı‘nın da Türkiye’den gelen “gri pasaportluları” takibe aldığı bildirildi. Federal zabita ve Interpol tek notla uyarıldı.

“ALMAN VE TÜRK YETKİLİLER İŞBİRLİĞİ YAPIYOR”

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Dr. Marek Wede konuya ait açıklamalarda bulundu. Sözcü Wede, “Alman görevliler mevzunun farkında” Diye konuştu ve ekledi: “Alman ve Türk görevliler bu konuyla alakali yakın işbirliği yapıyor.”

“400-500 KİŞİ ARAŞTIRILIYOR”

Bingöl’den 6 bin avro karşılığı Almanya’ya gönderilen kişilerin izahlarının hatırlatılması üstüne konuşan Wede, “Almanya şu anda olaya karıştığı argüman edilen 400-500 kişiyi araştırıyor” ifadesini kullandı. Wede, Federal Polis’in mevzu hakkinda tahkikat başlattığını da sözlerine ekledi.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, insan kaçaklığının mevzubahis olup olmadığı sualine ise “Soruşturma ayni ritimde devam ederken rastgele tek bilgiyi ifşa edemeyeceğiz” Cevabını verdi.

Gri pasaportla insan kaçakçılığı yapıldığı iddialarının derhal peşinden İçişleri Bakanlığı 6 belediye ile alakalı tahkikat başlatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.