Belediyeden ‘Almanya’ya giden 43 kişi dönmedi’ iddialarına cevap: Başkan yardımcısını görevden aldık-haberi

AK Parti İl Başkanlığı’nda toplantı düzen eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, nihayet vakitlerde kendisinin, belediyenin ve partisinin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

Yerel seçimde halkın desteğiyle göreve geldiklerini ve canla başla çalıştıklarını laf eden Çınar, “Yeşilyurt kisminda geniş atılımlar yaptık, Bir hayli projeye öncülük ettik. Seçimde 45 projeyle alakalı taahhütte bulunduk ve tek bir bunları yaptık.

Projelerin hatri sayilir büyüklükte bölümünü bitirmiş bulunmaktayız. Bizim başarımız, emeğimiz, gayretlerimiz birileri tarafından minik gösterilmeye veyahut itibarsızlaştırmaya başlandı” dedi.

“BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÖNAYAK OLDU”

Çınar, geçen sene çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek üzere bilgi edinme, oradaki örneklerin incelenmesi ve faaliyetlerin alanda uygulanması yerine kendilerine müracaatlan projeyi ahenk gösteren görüp başlattıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“O dönemde belediye reis yardımcımız önayak oldu ve projeyi yürüttü. Projenin ortağı var olan tek dernekle organizasyonun yapılması amaciyla İhtiyaç duyulan meclis kararı aldık. Mecliste bulunan bütün siyasi partilerin desteğini aldık. derhal peşinden ekibimiz vatan dışına gitti, geldikten ardindan da pasaportlarını belediyemize teslim ediyorlar. Pasaportlar o asama nüfus müdürlüğüne götürülüyor. Müdürlük de artık hükmü kalmadığı amaciyla pasaportları da imha etmiştir.

“BİZ DE DUYUM ALDIK”

Haliyle üzerinden tek sene geçtikten ardindan takriben tek ay evvel Valiliğimiz tahkikat başlatıyor, o kapsamda giden tek Bölüm kişilerin gelmediğine baz alinarak söylemler varmış. Bununla alakalı biz de duyum aldık. Bizler de aldığımız duyumla İhtiyaç duyulan tahkikat ve incelemeyi başlattık. İhmal, hatali ve eksiklik varsa, ilgililerin veyahut bu işe önayak olan, ihmali olduğu düşünülen birileri varsa bunun da soruşturulması, araştırılması, incelenmesi direktifi verdik. İhtiyaç duyulan yazıları yazdık, hemide İçişleri Bakanlığımız, Valilik nezdinde İhtiyaç duyulan soruşturmayı ve incelemeyi yapıyor ayni vakitte da biz kendisinin belediyemizde alakalı soruşturmayı ayni ritimde devam ettiriyoruz.”

“GEREKLİ İNCELEMELERİ YAPIYORUZ”

Çınar, şunları kaydetti: “İnşallah tahkikat neticesinde her şey net ve açık şekilde kamuoyuyla paylaşılacak ve İhtiyaç duyulan bilgilendirme yapılacak. Soruşturmanın salahiyeti açısından dahada dikkatli, temkinli ve iyi tek şekilde yürütülmesi amaciyla de bu erken o geziye katılan reis yardımcılarımızdan tek tanesini görevinden aldık.

Şu vakit başka incelemelerimiz ayni ritimde devam etmekte. İleride Vaziyetin neticelenmesine binaen veyahut soruşturmanın neticenini binaen de İhtiyaç duyulan bilgilendirme ve izahlar yapılacaktır.”

“BİZE GELEN PASAPORTLARDA EKSİKLİK YOK”

Bir gazetecinin, “Dönmeyenlerle alakalı çeşitli sayılar telaffuz ediliyor, tam sayı belli mi?” sualine Çınar, şöyle cevap verdi:

“Onunla alakalı tahkikat ayni ritimde devam ediyor, araştırıyoruz, bilmiyoruz. Nihayetinde bize gelen pasaportlarda rastgele tek eksiklik gözükmüyor. Gidip gelenlerle alakalı bize bilgi verildi, biz de o şekilde nüfus müdürlüğüne pasaportları bildiriyoruz. O pasaportlar da süresi bittiği amaciyla imha ediliyor. isimi üzerinde görev pasaportu.

Belediye reis yardımcımızı, müdürümüzü ve meclis üyemizi yolcu kapsamında gönderdik. Yalnızca bizim bölgemizde var olan tek olay değil, kendisinin belediyemizde yıllardır ayrım projeler yapıyoruz. Türkiye’nin ayrım belediyelerinde eş projeler var. hali hazırda analiz aşamasında olduğu amaciyla İhtiyaç duyulan tahkikat yapılıyor.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir