Belçika bir kez daha sular altında! 37 kişinin can verdiği sel felaketi, ülkeyi 10 gün sonra yeniden göle çevirdi-haberi

Belçika’da 10 vakit evvel alana gelen sel felaketinin derhal peşinden ülkenin güneydoğusundaki Namur ve Dinant benzeri şehirler tek sefer dahada sele teslim oldu.

SOKAKLAR SU ALTINDA KALDI, ARAÇLAR SÜRÜKLENDİ

Gün içindeki aşırı yağış hasebiyle akşam saatlerinde Namur şehrinde Bir takım sokaklarda su baskınları alana geldi. Bir hayli evin giriş ve bodrum katlarını su bastı. yasamsal medyada alanda yaşayanların paylaştığı görüntülerde Dinant’ta Bir takım araçların su baskın sularına kapılarak sürüklendiği görüldü.

ÇOK SAYIDA ev BOŞALTILDI

Sel hasebiyle alanda Bir takım yolların kapandığı, tek istinat duvarının yıkılması hasebiyle çok sayıda evin boşaltıldığı bildirildi. Selin kapı araladığı tahribat ve can kaybı olup olmadığı ile alakalı Daha net bilgi bulunmuyor.

10 GÜN ÖNCE DE SELİN VURDUĞU ÜLKEDE 37 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Meteoroloji yetkilileri, vakit içinde aşırı yağış olacağı ile alakalı ikazda bulunmuştu. Belçika’nın doğusunda 10 vakit evvel alana gelen sellerde 37 kişi hayatını yitirmiş, yüzlerce ev çökmüş, çok sayıda yapı kullanılamaz vaziyete gelmişti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Dursun Aydemir

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir