Barcelona, 2021-2022 sezonu formalarını tanıttı-haberi

Barcelona Kulübü’nde, 2021-2022 sezonunun bay ve kadın takımlarının formalarının tanıtımı yapıldı. Nou Camp Stadı’nda yapılan tanıtıma takim başkanı Joan Laporta ve Bir takım yönetim heyeti azalarının yanı sıra futbolculardan Ansu Fati, Riqui Puig ile kadın futbolculardan Marta Torrejon ve Caroline Graham Hansen de katıldı.

Barcelona’nın tertemiz sezon formasının, kulübün ambleminden esinlendiği, Katalonya’nın simgesi var olan “Sant Jordi Haçı”nın formanın sağ üst tarafına işlendiği, şortun paçalarının ise bordo ve mavi renklerde ayrı ayrı tasarim edildiği bildirildi.

Ayrıca, Barcelona’nın UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında giyeceği formanın eylül ayında tanıtılacağı açıklandı.

Laporta: “Kendi stilimiz var”

Diğer istikametten takim başkanı Laporta, tanıtımda yaptığı konuşmada, “Barça’yı seven bütün Katalanlar kulübümüzle, şehrimizle ve ülkemizle gurur duyuyor. takriben 122 sene evvel Joan Gamper (ilk başkan), yarısı Katalan, diğerleri vatan dışından gelen 11 arkadaşıyla bu takimi kurdu. Kulübe şehrin ismini verdiler ve Ayrı olarak Sant Jordi Haçı’nı ek etmek istediler. Bu bugüne civarindan unutulmuştu. Bu forma, kulübe, şehre ve Katalonya’ya ait olmanın bütün gururunu yansıtıyor. takim olarak bizi büyüten değerlere, eşitliğe, demokrasiye, tek arada yaşamaya inananları bekliyoruz.” dedi.

Laporta, “Kendi stilimiz var ve topa sahip olarak kazanmayı, topu kaybettiğimizde pres yapmayı seviyoruz. Bunu her vakit geliştirmek istiyoruz. Bu Johan Cruyff’un uyguladığı stil ve bu tartışılamaz. Bunun Barça futbolu amaciyla esas olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

AA

  • La Liga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.