Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı-haberi

Geçtiğimiz sezonda balların iyi kazanç kazandırması arıcıları sevindirirken, arılara var olan itibarı da artırdı. 66 yaşında olan Ragıp Sarıcalı evindeki çok halıları getirip arı kovanlarının önüne serdi.

“15 LİRAYA 20 LİRAYA BAL OLMAZ”

Arı kovanlarının önüne serdiği halılarla arıların saygınlık kazandığını söyleyen Ragıp Sarıçalı, “15 seneden beri arıcılık yapıyorum. Köyde altımıza kıl çul bulamazken arılar saygınlık görsün diye kovanların önüne halı serdik. İyi esya iyi kazanç yapsın diye hijyenik ortamda ballarımızı çıkarabilmek amaciyla arılarımızın önüne halı serdik. Sezon çok iyi geçek. Arılar çok iyi çalışıyor. Geçtiğimiz sezonda bal iyi kazanç yaptı. dahada iyi mahsul alabilmek amaciyla arılarımızın önüne halı serdik. Temiz hijyenik ortamda bal üretebilmek amaciyla çalışıyoruz. İyi esya iyi para. Şunu dile getirmek istiyorum. 15 liraya 20 liraya bal olmaz. bunun benzeri satan kişilerden bal almamanızı rica ediyorum. Şu anda bal iyi kazanç yaptığı amaciyla arılara saygınlık ediyoruz” dedi.

“ARILARA GÖSTERİLEN İTİBARIN GÖSTERGESİ”

Balın iyi kazanç yapmasının arıya var olan itibarı artırdığını söyleyen 60 yaşında olan Ramazan Salı da, “Ragıp arkadaşımız da arıların önüne halı serdi. Bu da arılara gösterilen itibarın göstergesi. İnşallah iyi tek sezon bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir