Bakan Kasapoğlu: Ülkemiz 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 108 sporcuyla temsil edilecek-haberi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 23 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzen edecek olimpiyatlar öncesi A ulusal Kadın Voleybol Takımı oyuncularıyla tek araya geldi.

Türkiye’den olimpiyat tarihinde ilkler

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, “Tam 18 branşta boy gösterecek Türk sporcularımız arasında bu sene evvel kez kadınlar 4×200 metre hür bayrak takımımızı, atletizm yürüyüşte tam kadro, maraton erkeklerde tam kadro, karatede dağıtılan 8 kotanın 7’si, tekvando kadınlarda verilen dört kotanın tamamını alan sporcularımızı da yarışmalara gönderiyoruz. Kadın boksta ve yelken kadın 470 sınıfında evvel kez olimpiyatlara katılıyoruz” şeklinde konuştu.

2012 Londra’ya 114 sporcu ile gittik

Olimpiyatlara katılım sayısıyla alakalı bilgi veren Kasapoğlu, “114 sporcu ile katıldığımız 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’ndan sonra, ülkemiz 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 18 branşta 108 sporcuyla temsil edilecek. Oyunlarda 49’u kadın, 59’u bay sporcumuzla ülkemizi temsil edeceğiz. 

‘Tokyo’da yolunuz açık olsun’

Uzun müddettir boks, atletizm, cimnastik, karate, yelken, yüzme benzeri ferdi sporlarda da elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartan sporcularımız, olimpiyatlara katılmaya dogruluk kazandı. Kalplerimizin her saniye sizlerle birlikte olduğunu unutmamanızı özellikle rica ederim. Tokyo’da da her birimiz biriz, birlikte tek yüreğiz. Yolunuz açık olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Takım sporlarında Yalnızca Filenin Sultanları

Tokyo’ya takım sporları dalında Yalnızca Kadın Voleybol ulusal Takımımızın katılacağını hatılatan bakanimiz Kasapoğlu, “Çıkmakta olduğunuz bu yengi yolculuğunda başarılarınıza tek yenisini dahada eklemenizi en içten duygularımızla temenni ediyoruz. Hazırlıklarını kendisi yakından takip ettiğim kıymetli sporcularımız ile birlikte olimpiyat heyecanını şimdiden fazlasıyla yaşamaya başladık” dedi.

  • tokyo 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir