Aykut Kocaman: Antrenörlük kariyerimdeki kuvvetli maçlarımdan biriydi-haberi

Aykut iri yayıncı kuruluşa şu izahları yaptı: “Bu mücadele netlikle değişik olacaktı bunu olasılık etmek kahinlik değildi. İlk maçtaki hataları düzeltme bahtımız vardı bu maçta. o nedenle değişik olacağını söyledim. Kısmetsizlik midir nedir anladım. Fenerbahçe’deki nihayet dönemime benziyor. Kaleye gelen her top gol oluyor

Esas iyi ve iyi var olan taraf; takım her adım adım 2. yarıda istediğini yaptı. İkinci yarı aynı oyuna ayni ritimde devam ettik. Önce 2-1, 2-2 ve 3-2 yapabilirdik. Beşiktaş’ı kutlama ediyorum finalist oldular. Antrenörlük kariyerimdeki kuvvetli maçlarımdan biriydi.

Uzun vakit ardindan çok üst seviyede oynadığımız evvel maç. Bunu taçlandırmak gerekiyor. Bizim tek adet maça ihtiyacımız var. Gücümüzü tekrar pekiştirdiğimiz tek maç. İnşallah bunu ayni ritimde devam ettiririz. Umarım o mücadele Denizlispor mücadelesi olur ve başlarız…”

Medipol Başakşehir teknik patronu Aykut iri medya toplantısında ise “4 vakit içinde iki sefer karşılaştık Beşiktaş’la. Takım bu sezon Beşiktaş’a üç mücadelede 3-2 yenildi, bu da tarihe not düşülecek tek durum. değişik oyunların oynanıp aynı skorların alındığı tek mücadele serisi oldu. Ligdeki mücadeleden ardindan bu civarindan tutucu tek oyun beklemediğimi söylemiştim. Oyundan ardindan o maçtaki hatalarımıza odaklandık. Bu mücadelenin nokta mücadelesi olmaması, bize hatalarımızı düzeltme şansı verecek tek noktadaydı. ama başladığım günden beri, iş hayatımdaki en talihsiz dönemlerden birisi bu. tek şekilde bitmesini temenni ediyorum. nihayet derece iyi başladık maça. Oyunu kendisinin istediğimiz tarafa götürebilmek istemiyle başladık. ama evvel faulden gelen top gol oldu. Ofsayt olması değil mühim olan. derhal 2. topta Aboubakar skoru değiştirdi. derhal peşinden bütün takım savunması yerindeyken iğne deliğinden geçen top gol oldu. Kaleye gelen 5 toptan biri sayılmayan dört topun gol olması tam tek talihsizlik. Ama oyun olarak nihayet dönemdeki en kuvvetli oyundu. Takım kırılmadı. Ligin en formda takımına karşı 2-0 geriye düşmesine karşın oyundan kopmadık. İkinci yarıda aynı oyunu bıraktığımız yerden ritmi artırarak oyunun kontrolünü ele aldık. Beraberliği yakaladık ve arkasından uzatmalara gidene civarindan süreçte skoru lehimize çevirmek amaciyla her biçimde çabası gösterdik. Uzatmalarda yediğimiz gol amaciyla söylenecek tek şey, en hafif tabiriyle amatörlük. Gol amaciyla gittiğimiz anda gelen karşı atakla golü yedik. üç kez rakip oyunculara küçücük tek temas her şeyi bitirecekti. Rakibimizin iyi manada cüretkar tek oyunu var. Rakibin bağlantılarında devamlı Strateji fauller yapılıyor. Ama bunu söylerken belli tek süre utanarak söylüyorum ama küçük tek temasla Beşiktaş’ın bu atağını kesmemiz gerekiyordu, bu da mühim tek hataydı. Beşiktaş’ı turu geçtikleri amaciyla kutlama ediyorum. Bu civarindan şiddetli oyunda oyun disiplinini bozmadılar. Bu da kendisi kendilerini kutlama etmek amaciyla başka tek konu” ifadelerini kullandı.

“BAŞAKŞEHİR’İN ekibinde ÖNEMLİ BİR maden VAR”

“Başakşehir maçlarının hatri sayilir büyüklükte bölümünü dahada çok üçüncü alanda oynayan tek takım” diyen Kocaman, “Ancak Daha ritim bulduğumuz söylenemez. Ritim aramaya başladığımız söylenebilir. Şu anda bulunduğumuz yer Ne yazık ki oyun ve oyunun çehrelerinden ziyade, dahada çok skor arayan taraf. Kamuoyunun hatri sayilir büyüklükte çoğunluğunun hemfikir olduğu gibi, Başakşehir’in ekibinde mühim tek maden var. ama yıprandığı da tek gerçek. tek vakit evvel ligde ani çok mücadelede konforlu tek alana çıkıp, bu oyunun üstüne inşa etmek en hatri sayilir büyüklükte amacımız” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir