AVM’de ıslak zemine basıp düşen spor eğitmeni, açtığı davada tazminat kazandı-haberi

Spor eğitmeni Emel Yücel(37), 1.5 sene önce, Karşıyaka ilçesindeki tek alışveriş merkezine gitti. ama tertemiz temizlenen koridorda, tabanın ıslak olması hasebiyle kayıp, düştü. Kuyruk sokumu kemiğinde deformasyon alana gelen Yücel, operasyon olmak zorunda kaldı. Yaşadıklarını yasamsal medyada paylaşan Emel Yücel, avukat Alperen Çetinkaya aracılığıyla tazminat davası açtı. Dava nihayetinde mahkeme, alışveriş merkezi yönetiminin 8 bin Lira manevi, dört bin 275 Lira Parasal olmak üzere 12 bin 275 Lira tazminat ödemesine karar verdi.

“HAYATIM süresince mesele YAŞAYACAĞIM”

Tedavi sürecinde dört bin Lira gider yaptığını söyleyen Emel Yücel, “Alışveriş amaciyla takriben 1.5 sene önce, Karşıyaka’daki tek AVM’ye gitmiştim. Hiçbir ikaz levhasının bulunmadığı ıslak tabanda kayıp, kalçamın üstüne düştüm. Kuyruk sokumu kemiğimde mesele yaşadım. Daha rehabilitasyon görüyorum. olay yasamsal medyaya yansıdı. Bunun üstüne avukatım bana ulaştı. Haklarımın olduğunu söyledi. Dava açtık, kazandım” dedi.

Kazandığı tazminatın haklı tek davayı kazandığının göstergesi olduğunu belirten Yücel, “Hayatım süresince mesele yaşayacağım. Otururken, spor yaparken sıkıntı yaşıyorum. Ne civarindan Parasal ve içsel tazminat kazansam dahi bu beni mutluluk dolu etmedi açıkçası” diye konuştu.

“MALESEF TÜKETİCİLER HAKLARINDAN HABERSİZ”

Avukat Alperen Çetinkaya da “Olayı yasamsal medyadan öğrendim. Kendisine ulaştım. hukuki hakları olduğunu söyledim. hukuki hakları olduğunu düşünemiyordu. Bu vatandaşlarımızın genel tek problemi. Ne yazık ki tüketiciler, bu haklarından habersiz. Müvekkilime İhtiyaç duyulan bilgiyi verip, Tüketici Mahkemesi’ne Parasal içsel hakları bulunan davayı açtık. Davayı bu mahkemede açma sebebimiz ise, müvekkilimizin alışveriş merkezini gezerken tüketici konumunda olması. AVM’nin, müvekkilimize orada tek hizmet sunması. ama AVM yetkilileri, buradaki sorumluluğun kendilerinde olmadığını, temizlik şirketine ait olduğunu belirtti. Mahkeme aynı görüşte olmadı. AVM’nin her biçimde tedbiri alması gerektiği kararını verdi. Parasal içsel tazminata hükmetti” dedi.

EMSAL BİR KARAR

Kararın emsal olduğunu belirten avukat Çetinkaya, “Burada en mühim nokta alicilarin haklarını bilmesi. Ülkemizde bu tür olaylar çok sık yaşanıyor. Tüketiciler bu tür konularda haklarını bilmedikleri amaciyla düştüm, yaralandım diyerek rehabilitasyon görmek üzere Yalnızca hastanelere gidiyorlar. alicilarin bu tür hakları var peşlerinden gidebilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir