Attan düşen jokey Samet Erkuş'un yaşam mücadelesi 21 gündür sürüyor-haberi

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 18 Nisan sektör bugünü saat 19.00’da yapılan 5’inci koşuda dört numaralı ‘Luminary’ adli atın jokeyliğini yapan Samet Erkuş, yarışın başlamasından takriben 40 saniye ardindan Balansını kaybedip attan düştü. Özel hastaneye kaldırılan Erkuş’un kafatasında kırıklar belirlendi. Aynı vakit operasyon edilen Erkuş dahada ardindan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne derhal sevk edildi.

Yoğun bakım servisinde Rehabilitasyonu süre gelen deneyimli jokeyin sağlık vaziyetinin ciddiyetini savunduğu bildirildi. ülkemiz Jokey Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Durumu ciddiyetini savunan jokeyimiz Samet Erkuş’a aciliyetli şifalar diliyoruz” ifadesine yer verildi.

KRİTİK BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Kariyeri süresince dört bin 843 yarışa çıkan ve 409 birincilik, 424 ikincilik, 439 sefer de üçüncülük elde eden, tek ay evvel nişanlandığı öğrenilen Samet Erkuş’un yakınları ve sevenleri deneyimli jokeyin tedavisinin 21’inci gününde de umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

Yeğeninin hastaneye derhal sevk edildiği günden bu yana yoğun rehabilitasyon altında olduğunu kaydeden amca Şeyhmus Erkuş, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarının Samet Erkuş’la yakından ilgilendiğini söyledi. Bu süreçte aile olarak Bir takım kırgınlıklar da yaşadıklarını belirten amca Erkuş, “Bir futbol takımının oyuncusunun ayağı kırılıyor ve yönetiminden başkanına civarindan başından ayrılmıyorlar. Ne yazık ki biz bu konuyla alakali yalnız bırakıldık. ama nihayet iki gündür belli tek süre dahada yanımızdalar. Samet’in vaziyeti ciddiyetini koruyor. rastgele tek gelişme yok. uzunca tek asama var önünde. Geriye gitmezse çıkmayan candan umut kesilmez. Getirdiğimiz vakit doktorlar, ‘en küçük tek gerilemede kaybedebiliriz’ dediler. O akşam akciğeri söndü ve şu vakit entübe edilmiş durumda. Bize devamlı bilgi veriyorlar. Doktorlar, ‘hastanız kötü, vaziyeti ağır’ dediler. Herkesten dua bekliyoruz” diye konuştu.

‘ARKADAŞIMIZIN AYAĞA KALKMASINI BEKLİYORUZ’

Samet Erkuş’un jokey arkadaşı Emrah Sincar da acı içinde olduklarını belirterek, “Dünyanın en güç spor dalı, iki canlı arasında geçen jokeyliktir. Bu, kardeşimin evvel kazası değil. Her vakit yanındayız. Yarışseverlerin dualarını bekliyoruz. Allah’ın izniyle arkadaşımızın ayağa kalkmasını ve sağlığına kavuşmasını bekliyoruz” dedi.

Can ÇELİK-Yusuf KANTARLI/ADANA, (DHA)

  • At Yarışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.