Attan düşen jokey Samet Erkuş’un durumu ciddiyetini korurken, ailesinin de yoğun bakım önünde acılı bekleyişi devam ediyor-haberi

Bir ay evvel nişanlananan ve düğüne hazırlanan jokey Samet Erkuş’un attan düşüp yoğun bakıma alınması başta ailesi olmak üzere sporseverleri üzüntüye sürükledi. sektör bugünü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan 5. koşuda dört numaralı Luminary adli atla ugras eden jokey Samet Erkuş, yarışın başlamasından takriben 40 saniye ardindan hızla ilerlerken tek anda Balansını kaybederek attan düştü. Düşmenin tesiriyle kafatasında kırık oluşan Erkuş, kısa süre içinde ambulansla çevredeki hususi tek hastaneye kaldırıldı.

“DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR”

Olay gecesi ve Bir gün evvel iki ayrı harekât geçiren Erkuş’un vaziyetinin ciddiyetini savunduğu öğrenilirken, ülkemiz Jokey takimi de mevzu hakkinda İzah yayımladı. Yapılan açıklamada, “Durumu ciddiyetini savunan jokeyimiz Samet Erkuş’a aciliyetli şifalar diliyoruz” denildi.

“48 SAAT UYKUYA ALDILAR”

Henüz tek ay evvel nişanlanan jokeyin serisinin sağlık kurumu önündeki elemli bekleyişi de sürüyor. Burada medya mensuplarına konuşan Samet Erkuş’un amcası Melik Erkuş, “Pazar bugünü 5. koşuda düştükten ardindan ambulansla buraya getirildi. Burada doktorların tetkikleri neticesi acilen operasyona alındı. operasyona alındıktan ardindan kırıkları temizleyip 48 saat uyumaya aldılar. bu erken sabah ve öğlen tomografiye alındı. eğer beynindeki kan durmuşsa allahın izniyle iyiye doğru gidecek. dahada vaziyeti kritik. Allah’tan şifa bekliyoruz” diye konuştu.

“DOKTOR YÜZDE BİR umut VERİYOR”

Yeğeninin tek ay evvel nişanlandığını ve düğününü de uygulamak istediklerini belirten Erkuş, “İnşallah düğününü de yapacağız. Umutluyuz. hekimler yüzde tek umut veriyor. O yüzde tek bize yüzde surat benzeri geliyor. Şu vakit iki parmağını oynattı deniyor. O bize bütün parmaklarını oynatmış benzeri geliyor. Çok umutluyuz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.