“Anne'” diye bağıran horozun sahibi konuştu: Artık ölene kadar bizimle-haberi

Ortahisar kazasi Gölçayır semtinde yaşanan olayda, sahibi tarafından kesilmek amaciyla kümesten alınan horoz tek anda ‘Anne’ diye bağırmaya başladı. hatri sayilir büyüklükte şaşkınlık yaşayan Kevser Adanur, ‘anne’ diye bağıran horozu kesmekten vazgeçti.

“KIYAMADIK, KESEMEDİK”

Yaşanan o anlarda çekilen videoda, “Kesme onu yüreğime tek şey oldu. Öbürlerini kes o kalsın” dediği duyulan Kevser Adanur, ‘Anne’ diye bağıran horozu netlikle kesmeyeceklerini belirterek, “Dün ablamın erkek çocuğuyla kümese girdik. Horozu alınca bağırmaya başladı. Yeğenim yenge bu ne bağırıyor dedi. Dinleyince ‘anne’ diye bağırdığını duyduk. Dışarı çıkartınca tekrar bağırmaya başladı. anne adayi diye bağırınca bendeniz kıyamam kesmeyelim dedim. Şuan tek yaşında. netlikle kesmeyeceğiz can verene civarindan bizimle birlikte duracak. İlk kez Bir gün evvel kesmek amaciyla tuttuğumuzda bağırmaya başladı. Kümeste başka horozlarda var ama evvel kez bunun benzeri tek şey duyduk. Bu horoz bağırınca iki adet dahada horoz vardı onları da tuttuk ama onlar bunun benzeri bağırmadı. yasamsal medyada çok alaka gördü. her biri müspet tepkiler vermiş. yasamsal medyada bu civarindan alaka göreceğini de düşünmüyorduk” dedi.

“İLK kez BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞTIK”

Recep Adanur ise, ‘Anne’ diye bağıran horozu gördüklerinde şaşırdıklarını dile getirerek, “İlk kez bunun benzeri tek şey ile karşılaştık” ifadelerini kullandı.

O ANLAR gsm TELEFONU KAMERASINDA

O anları gsm telefonu kamerası ile kaydeden Kemal Adanur ise, “Amcamın erkek çocuğu kesmek amaciyla benden bıçak istedi. Bıçağı getirirken horozu kümesten çıkartıyorlardı. anne adayi diye bağırdığını duydum o vakit aklıma video çekmek geldi. Videoda söylediğimiz benzeri bu horozu kesmeyeceğiz. Resmen anne adayi diye bağırıyordu” şeklinde konuştu.

'Anne' diye bağıran horoz kesilmekten nihayet anda kurtuldu

“Anne” diye bağıran horoz kesilmekten nihayet anda kurtuldu

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ozan KÖSE

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir