Ankara’yı sel aldı! Vatandaşlar son çareyi kapıdan sandal yapmakta buldu-haberi

Ankara’da akşam saatlerinde başlayan yoğun yağış, kısa müddette şehiri tesiri altına aldı. Çankaya, Keçiören ve Yenimahalle ilçeleri en çok etkilenen ilçeler arasında yer aldı. Yenimahalle’de bulunan İvedik ve Ostim endüstri Siteleri de su altında kaldı.

EŞYALARINI KURTARMAYA ÇALIŞTILAR

Sağanak hasebiyle alanda göletler oluştu. Suyla kaplanan alanda çok sayıda araç mahsur kaldı. Sürücüler suya gömülen araçlarını ve içindeki eşyalarını kurtarabilmek amaciyla çaba harcadı.

KAPIDAN SANDAL YAPTI

Bir kişi, hatri sayilir büyüklükte bölümü suya gömülen kamyonete yüzerek ulaştı. tek kişinin de hurda kapıyı sandal benzeri kullanarak, suya gömülen araçların arasında ilerleyip, kendisinin aracına erişmeye çalışması enteresan görsel oluşturdu. Bölgedeki tek iş merkezini de su bastı.

VASİP ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Vasip Şahin, yağmurla alakalı yaptığı açıklamada, sağanağın yer yer su baskın ve su baskınlarına kapı araladığını söyledi. İlk bilgilere göre can kaybı yaşanmadığını belirten Vali Şahin, “Birkaç yerde iş yerlerine su baskını olduğu bilgisi var. İtfaiyemiz müdahale ediyor. ani çok asagi geçitte var olan araç ihbarı gelmişti, arkadaşlarımız onları da kurtardılar. Can kaybımız yok, çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir