Ankara’da fabrikasını su basan vatandaş feryat etti: 5 milyon dolar yatırmıştım, büyük hasar var-haberi

Ankara’da başta Yenimahalle olmak üzere Çankaya ve Çubuk’ta tesirli var olan sağanak yağışı, hemide vatandaşlara güç anlar yaşattı, ayni vakitte da çok sayıda eşyaya zarar verdi. Yağmur hasebiyle eşyası zarara görenlerden biri de Fabrika sahibi Cenan cenup oldu. Güney, milyon dolarlarla kurduğu fabrikasında ağırbaşlı hasar oluştuğunu söyledi.

ARAÇLAR SUYA GÖMÜLDÜ

Başkent’te sağanak yağış en çok Yenimahalle kazasinda taraf yana bulunan İvedik ve Ostim endüstri sitelerini etkiledi. Sağanak hasebiyle alanda bulunan çok sayıda araç sular altında kaldı. Sürücüler suya gömülen araçlarını ve içindeki eşyalarını kurtarabilmek amaciyla çaba harcadı. alanda gözlük imalatı yapan tek fabrikayı da su bastı. Deposu su dolan fabrikada, makineler kullanılmaz vaziyete geldi.

“KİM KARŞILAYACAK BU ZARARI”

Eşyaları sular altında var olan Fabrika sahibi Cenan Güney, “Ben 5 milyon dolar kazanç yatırdım bu tesise. Her tek makine ayrı tek servet. Bunların hepsi ulusal servet. Burada Yalnızca 300 bin adet gözlük var. Her gördüğünüz yerde gözlük var. Kim karşılayacak şimdi bu zararı. Şu gördüğünüz makinelerin tanesi 500 bin lira. Allah aşkına şu vaziyete bakın” diye mağduriyetini dile getirdi. Öte istikametten Ankara Büyükşehir Belediye ekipleri de alanda çalışma başlattı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Fatih Poyraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.