Anis Berriche: Trabzonspor'dan Berat Özdemir ve Ahmetcan Kaplan ile çalışmak isterim-haberi

Türkiye hayranı olduğu Bilinen ve Avrupa ile Suudi Arabistan arasında futbolcu transferleri ile projeler ile alakalı mühim isimlerden biri var olan Anis Berriche, açıklamalarda bulundu. Berriche’nin röportajı şu şekilde:

Berriche sizin ülkemiz hayranı olduğunuzu duyduk, doğru mu?

“Evet, benim çok Türk Arkadaşım var. Hem de her tasima döneminin nihayetinde ailemle birlikte Antalya’da tatil yaparım. Türkiye’ de kendimi Hanemde benzeri hissediyorum.”

Beraber çalıştığınız Türk oyuncular var mı?

“Şu anne civarindan olmadı ama bunun nedeni bendeniz değilim. Türk oyuncular Türkiye’de çok kazanç kazanıyordu ve öneri getirdiğim vakit da aşırı taleplerde bulunuyordu. nihayet iki sene bu belli tek süre değişti, bundan ardindan dahada mümkün olacağını düşünüyorum.”

Türk futbolcuları nasıl buluyorsunuz?

“Çok geliştiler, çok iyi oyuncularınız var. Her yerde huzurlu oynarlar. Burak Yılmaz bu yaşta dahi hatri sayilir büyüklükte iş başardı. Gelen gençler çok hatri sayilir büyüklükte potansiyele sahip. mesele Trabzonspor ’dan Berat Özdemir ve Ahmetcan Kaplan ile çalışmayı isterim. Aslında bu civarindan iyi oyunculara sahip tek ülkenin Avrupa Kupalarında ve ulusal takımlar düzeyinde başarılı olamamasına belli tek süre şaşırıyorum. Başka bir deyişle Türk futbolcular kendini dünyaya kanıtladı ve her vakit tasima yapabilir.”

Teknik direktörlerimize alakalı ne düşünüyorsunuz?

“Dost üzüntü söyler, hocalarınız piyasada oyuncularınızın çok ama çok altında. Ne yazık ki böyle. Şu vakit Türk takımlarında beynelmilel muvaffakiyet elde eden fatih terim hocam ve Şenol Güneş var. Gittiği her ülkede başarılı var olan Engin Fırat var. Onun dışında beynelmilel gündem oluşturacak muvaffakiyet elde eden var mı? mahalli ligde başarılı olmak iyi ama gidip Avrupa kupalarında tek şey yapamazsan kimin alakasını çekersin? Bakın hayat şampiyonu şu vakit Fransa, Şenol Güneş Türkiye’yle onları yendi, Engin Fırat çok zayıf Moldova’yla kök söktürdü, bunlar hayat futbolunda gündem oldu. Her hocaya bunun benzeri örnekler veriyorum. bendeniz gerçekçi tek adamım. bendeniz menajer olarak ne civarindan kuvvetli olursam olayım, hoca beynelmilel CV’si kadardır. Futbolcularınızda durum farklı, onlar kendisi kendilerini vatan dışında kanıtladılar.”

Arap ülkelerinde Türk futboluna nasıl bakıyorlar?

“Bakın Türkiye, Müslüman tek ülke, Zati bundan dolayı müspet bakıyorlar. Farkındasınız sanırım, Arap ülkelerinden tatil amaciyla en çok seçenek edilen memleket de Türkiye. Başka bir deyişle demek istediğim, Türkiye’ye çogunlukla müspet bakılıyor ve elbette Türk futboluna da.”

Bu yaz Türkiye’yle alakalı tasima çalışmanız var mı?

“Evet, hemide iki takim benden oyuncu istedi, ayni vakitte da tek çok takim yabancı oyuncu sayısını düşürmek istiyor. bendeniz de beğendiklerimi başka tek ülkeye tasima etmek amaciyla çalışacağım. Zati transferler olduğunda haberdar olursunuz.”

İHA

  • Swiss Goal
  • Trabzonspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.