Amirallerin bildirisi İYİ Parti’yi karıştırdı! Akşener “Zevzeklik” dedi, partililerin paylaşımları dikkat çekti-haberi

İYİ Parti öncüsü Meral Akşener, Bir gün evvel parti genel merkezinde düzen ettiği medya toplantısında, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli 104 amiralin yayınladığı bildiriyi değerlendirdi. Akşener, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli de olsa gece yarısı silahlı bürokrasi mensubu kişilerce yapılan açıklamaların, Türkiye’deki demokrasinin kesintisine neden var olan muhtıraları, darbeleri hatırlattığını söyledi.

MERAL AKŞENER: BU BİR ZEVZEKLİKTİR

Akşener, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin canı sıkılarak, gece bildiri yayınladığını söylerken, “Kişisel fikrimi söylüyorum; bu tek zevzekliktir, bu zevzekliklerden ülkemiz çok çekti” diye konuştu.

PARTİDE zerzele ETKİSİ YARATTI

Akşener’in izahları partide zerzele tesiri yaratırken, Bir takım isimlerin istifasını verdiği argüman edildi. mevzubahis bildiriyle alakalı İYİ Parti genel reis Başdanışmanı Aytun Çıray, Erzurum mebus Naci Cinisli ve genel reis Yardımcısı Ahmet Erozan’ın yaptığı izahlar ise dikkat çekti.

AYTUN ÇIRAY: ALTINA İMZAMI ATIYORUM

Çıray, Twitter üzerinden yaptığı izahta deklarasyona ilişkin, “Bir hekim teğmen olarak altına imzamı atıyorum.” ifadelerine yer verdi.

ERZURUM MİLLETVEKİLİ DE TEPKİ GÖSTERDİ

İYİ Parti Erzurum mebus Naci Cinisli de “İşini ehliyle yapmış, ununu elemiş eleğini asmış çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli hükümet memurunun tecrübelerini aktarmasından rahatsız olan, korkan, bunu fırsata çevirmeye çalışan iktidar acizdir” ifadelerini kullandı.

AHMET EROZAN: mesele ‘TARİKATÇI AMİRAL’

İYİ Parti genel reis Yardımcısı ve Bursa mebus Ahmet Erozan ise “126 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Büyükelçi Montrö Sözleşmesi ile alakalı bundan üç vakit evvel tek bildiri yayınladığında iktidar ‘Monşer’lere kulak asmadı… 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Amirale kükremesinin nedeni demek ki Montrö Sözleşmesi olamaz… mesele Deniz harp Okulu mezunu dahi olmayan ‘Tarikatçı Amiral’…” değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika! Akşener'den çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin imzaladığı Montrö bildirisine tepki: Bu apaçık tek zevzekliktir

Son Dakika! Akşener’den çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin imzaladığı Montrö bildirisine tepki: Bu apaçık tek zevzekliktir
Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir