Amiraller bildiriyi nasıl hazırladı, neden gece yarısı yayınladı? Merak edilen sorular yanıt buldu-haberi

104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin gece yarısı yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle alakalı siyesilerden peş peşe izahlar gelirken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bir gün evvel ‘Montrö’ bildirisi yayınlayan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiraller ile alakalı tahkikat başlatıldığını açıkladı. Bildiriyi TCK’nın 316. maddesi kapsamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 10 amirali gözaltına aldı, dört kişiyi ise emniyete çağırdı.

NEDEN GECE YARISI YAYINLADILAR?

Öte istikametten medya mensubu İsmail Saymaz, 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin yayımladığı Montrö bildirisinin yayımlanma saatiyle alakalı eleştiriler amaciyla “Saatine bakmamışlar” izahını yaptı. milletçe TV’de konuşan Saymaz, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallere “Neden 23.17’de yayınladınız?” Sualini sorduğunu söyledi.

“BİLDİRİYİ WHATSAPP’TA HAZIRLAMIŞLAR”

Saymaz’ın konuya ait sarf ettiği sözler ise şu şekilde: “Bu metinde belki tek husus izaha gereksinim duyuyor. Saati de yanlış. Başka bir deyişle zamanlaması Sahiden de 23.17’de. çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiraller bunu 23.17’de değil de öğlen saatlerinde yayınlasalar büyükelçi bildirisi ile aşağı yukarıya aynı kıvamda olacaktı. bendeniz bunu sordum amirallere. neden bunun benzeri tek şey oldu? Bu tek defa WhatApp grubunda hazırlanmış tek metin. isimi da çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral…

“ZAMANLAMASINA Bir hayli BAKMIYORLAR”

Bir müddettir bu mevzu üzerinde konuşuyorlarmış. Ama büyükelçiler bildiri yayınlayınca biz Niçin duruyoruz diyerek bildiri hazırlıyorlar. Taslağı orada şekillendiriyorlar. Ete kemiğe bürünmesi akşamı buluyor. Bitirmişken yayınlıyorlar. Zamanlamasına da Bir hayli bakmıyorlar.”

AK PARTİ MYK BİLDİRİ GÜNDEMİYLE TOPLANIYOR

Bildiriye tepkiler çığ benzeri büyürken, Bir gün evvel canlı yayına katılan AK Parti genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti MYK’nın Montrö bildirisi gündemiyle bu erken 18.00’de toplanacağını belirtip, “Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine koşul olan cevap verilecektir” demişti.

CUMHURBAŞKANI DA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRECEK

Öte istikametten Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu erken 15.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tek değerlendirme toplantısı yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu yayımladığı bildiri üstüne açıklamalarda bulanacağı değerlendiriliyor.

Son Dakika! Tepkilerin odağındaki Montrö bildirisine imzasini atan 10 amiral gözaltında

Son Dakika! Tepkilerin odağındaki Montrö bildirisine imzasini atan 10 amiral gözaltında
Emekli amirallerin yayımladığı bildirinin tek numaralı imzacısı İYİ Parti yöneticisi çıktı

Emekli amirallerin yayımladığı bildirinin tek numaralı imzacısı İYİ Parti yöneticisi çıktı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Daha darbelerden destek umuyorlar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Daha darbelerden destek umuyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.