Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, takımın play-off’a kalmasını değerlendirdi-haberi

Özkan, kulübün internet sitesinde bulunan yazısında, play-off’a kaldıkları amaciyla çok sevinçli olduklarını, bu başarıda bütün Altınordu çalışanlarının hissesi olduğunu belirtti.

A Takım kadrolarında 24 oyuncudan 11’inin altyapıdan olduğunu bildiren Özkan, şunları kaydetti:

“Bizim bütün maçlarımız üç neticelidir. Yenebiliriz de berabere de kalabiliriz, yenilebiliriz de. Bu sezon süre almada öz kaynağımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularımız yüzde 36 oranında süre aldılar. Yüzde 36 oranında toy oyuncu oynatarak play-off’a kalmak. İşte asıl muvaffakiyet budur. bu yüzden başta Sinan ve Ahmet İlhan olmak üzere, bütün ’abi’ oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum, evlatlarımıza iyi ’ağabeylik’ yaptınız, yapmaktasınız.”

Özkan, Torbalı ilçesindeki Altınordu Futbol Akademisi’ni (ALFA) 5,5 sene evvel kurduklarını belirterek, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“ALFA akademimizin her sene Süper Lig düzeyinde asgari 5 oyuncu yetiştirmesi amaciyla 3-5 seneye dahada ihtiyacımız var. bendeniz A takımımızın Süper Lig’e çıkmasını istemiyorum ama yazgıya de karşı durmuyorum Zati duramam da. Herkesin bunca emeğine ’büyük saygı’ duyuyorum. Altınordu’yu 8,5 senede ’Türkiye’nin Altınordu’su’ yaptık. Herkesin gönlüne düştük, bu toprakların çocuklarının umudu olduk. Bu vakit içinde toy ulusal Takımlarımıza tam 58 oyuncu verdik. A ulusal Takımımızın as oyuncuları Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder’i yetiştirdik.”

Süper Lig’e yükselmeleri seklinde yabancı oyuncu oynatmayacaklarını, istikbal sezon evvel 11’de altyapılarından 5 oyuncu ile alana çıkacaklarını bildiren Özkan, “Tamam, çok arzu ediyorsunuz ya, Allah kendisinden tek şeyi çok isteyene verirmiş, Süper Lig’e çıktık diyelim; bu takımı ve ilkelerimizi bozmayız, bu takımla ve ilkelerimizle ne kadarsa o kadar. Hayır da şer de Allah’tandır. Yaşayacağız, göreceğiz. dogruluk eden kazansın.” ifadelerini kullandı.

İZMİR (AA)

  • tff 1. li
  • seyit mehmet özkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.