Alsancak Stadı'nda merdivenlere siyah renk ayarı-haberi

İzmir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tekrar inşaatı yapılan haliyle 6 Kasım Cumartesi bugünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılması beklenen Alsancak Stadı’nda nihayet yenilemeler sürerken etkin devinim eden saatler yaşanıyor. İzmir’i Spor Toto Süper Lig ’de temsil eden Altay ile 1’inci Lig’de temsil eden Altınordu’nun laf sahibi olmak amaciyla kıyasıya ugras verdiği tertemiz stadyumda evvel etapta rengi sarı var olan merdiven boşlukları, Altaylı kurmayların nihayet hamlesiyle antrasit siyaha boyatıldı.

Dış cephesi stat 2014 seneninde çürük olduğu amaciyla kapatılıp yıkılmadan evvel kiracısı var olan Altay’ın renkleri var olan siyah-beyaz membranla kaplanan Alsancak Stadı’nda ak koltukların arasına al koltuklarla, “Alsancak” yazılması, stadı Tamamiyle siyah-beyaz istek eden Altaylı taraftarların reaksiyonunu çekti. Altay taraftarının yasamsal medyaya sızan ak koltukların arasına al Alsancak yazısı resme reaksiyon göstermesi üstüne harekete geçen yönetim, çareyi merdivenlerin rengini değiştirmekte buldu.

ALTAY YÖNETİMİ DEVREYE GİRDİ

Altaylı yöneticilerin Bir gün evvel bütün vakit süresince üst düzey müzakereler yaparak merdivenlerin renginin değiştirilmesini sağladığı ifade edildi. Siyah-beyazlıların hemide Gençlik ve Spor Bakanlığı ayni vakitte da Gençlik Spor genel Müdürlüğü ile yapılan müzakereler sonrası bu kararı aldırdığı bildirildi. Alsancak Stadı’nda akşam saatlerinde aciliyetli değişiklikle sarı var olan merdivenlerin rengi boyanarak siyaha döndürüldü. Altınordu ise geçtiğimiz günlerde gazetelere duyuru verip derhal peşinden da medya toplantısı düzen ederek 1962’de yapılan protokole göre Alsancak Stadı’nın kullanım haklarının yarısını devletten istemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir