Almanya Futbol Federasyonu Başkanı için \”istifa\” çağrısı-haberi

Almanya’da kent ve bölge futbol birliklerinin başkanları, Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Fritz Keller’in görevinden istifa etmesini istedi. DFB’nin web sitesinden yapılan açıklamada, kent ve bölge başkanlarının Potsam şehrinde düzen ettiği fevkalade toplantıda reis Keller’e olan güvenini art çektiği ve Keller’in görevinden ayrılmasını istek ettiği belirtildi.

Keller’in, yardımcısı Rainer Koch’u Nazi vaktindeki hakim Roland Freisler ile kıyaslamasının eleştirildiği açıklamada, “Kabul edilemez var olan bu ifade bizde şaşkınlık oluşturdu. Bunu en kati şekilde kınıyoruz. DFB’nin bölge ve eyalet birlikleri, demokratik, toleranslı ve çoğulcu tek toplumdan yanadır. Başkanın bu ifadesi, birliklerin ilke ve değerlerine aykırıdır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

 DFB’nin kent ve bölge birliklerinin açıklaması, Alman medyasında “DFB’de deprem” olarak nitelendirildi. yönetim heyeti toplantısında Koch’u “Freisler” olarak tanımlaması tepki toplayan Keller, dahada ardindan Koch’tan özür dilemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir