AKP’den asgari ücret açıklaması: İyileştirme olacak-haberi

Manisa’nın Alaşehir kazasinda ak parti örgütü tarafından iftar programı düzenlendi. İftarların açılması sonrası programın açılış konuşmasını yapan ak parti Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel, “AK Parti Alaşehir İlçe Başkanlığı olarak gönül sofraları toplu iftar programımızı Alaşehirli hemşerilerimizin geniş katılımlarıyla gerçekleştirmenin sevinci içerisindeyiz. Ramazan’ın bereketini kıymetli hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Mevcut hayat şartlarında pahalılığı gördüklerini ve bu vaziyetle alakalı çalışmalar yürüttüklerini söyleyen ak parti Manisa mebus Tamer Akkal, şunları söyledi;

*Bugün kendimiz de yaşıyoruz, basında da görüyoruz, muhalefet de dile getiriyor, var hayat şartlarında tek pahalılık laf konusu. Bunun biz de farkındayız.

*Bu pandeminin vermiş olduğu ve bütün yeryüzünde yaşanan ahenk gösteren ücret sıkıntı ve derhal akabinde de Ne yazık ki Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan bu harp özellikle enerji fiyatlarında ve bütün yeryüzünde besin fiyatlarında tek yükselişe neden oldu.

*Bununla alakalı hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde elinden gelen bütün imkanları şu anne civarindan sarf etti ve sarf etmeye ayni ritimde devam ediyor.

*Bilindiği benzeri minimum fiyatla ücretli guruba yapılan iyileştirmeler nihayet derece hızlı tek şekilde yasama geçirildi.

*İnşallah bundan sonraki dönemde de bu ücret artışları ve dünyanın maruz kaldığı bu enflasyon oranları göz önünde bulundurularak en kısa vakitte tekrar iyileştirmeler yapılacaktır.

“HAYAT PAHALILIĞINI İNKAR ETMİYORUZ”

*Biz Katiyen ve Katiyen şu anki hayat pahalılığını inkar etmiyoruz. Bizim dile getirmek istediğimiz şu, biz yapılanın farkındayız ama 20 senedir olduğu benzeri bu erken de tekrar bu meselesi çözecek var olan tekrar AK Parti kadrolarıdır.

*Yine Recep Tayyip Erdoğan’dır diyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli ortağı ulusalci devinim Partisi öncüsü hükümet Bahçeli ile birlikte el ele, omuz omuza, kalp yüreğe vererek hepsini atlattıysak, Allah’ın izniyle bu güç günleri de hep birlikte atlatacağız, yeter ki biz tek arada olalım.

*Bugün dünyanın neresinde tek mazlum hükümet varsa hepsinin umudu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu sene hakkınız olanı alacaksınız, bunun sözünü bendeniz hemide şahsım adına, hemide partim yerine veriyorum.

*İnşallah bütün Manisa hemide kuru üzümde, ayni vakitte da ıslak üzümde istenen ücretleri alarak, allahın izniyle nihayet vakitlerde kazanmadığı civarindan iyi paraları yaşayacak ve hep birlikte yaşayacağız. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.