AK Parti’nin sildiği çizgi film videosuyla ilgili yeni iddia: Paylaşım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok kızdırdı-haberi

AK Parti’nin hazırlattığı, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın canlandırıldığı “Yalan imalat merkezi” isimiyle yayınlanan ve dahada ardindan silinen çizgi film konuşulmaya ayni ritimde devam ediyor.

VİDEODA 128 MİLYAR DOLAR İDDİALARINA YANIT VERİLMİŞTİ

AK Parti’nin Twitter hesabı üzerinden hafta amaciyla “Yarın saat 14.00’te” ifadeleriyle duyurduğu paylaşım heyecan yaratmış, sonrası vakit de paylaşılan videoda CHP’ye baz alinarak tek çizgi film hazırlandığı alana çıkmıştı. “Yalan imalat merkezi” isimiyle sunulan filmde, nihayet dönemlerin en tartışmalı konusu var olan 128 milyar dolar iddialarına da cevap verilmişti. Partinin hesabından paylaşılan ve en nihayet “Devamı gelecek…” şeklinde bitirilen animasyon, yasamsal medyada da alaka uyandırmıştı. ama bu erken AK Parti Medya ve Tanıtım Başkanlığı’nın hazırlattığı “Yalan Üretim Merkezi” notuyla CHP’yi amaç aldığı çizgi film partinin resmi hesabından silindi. ilmin “128 milyar dolar” tartışmasını tekrar gündeme getirdiği konuşulmuş ve AK Parti içinde de eleştirildiği söylenmişti.

”MAKSAT HASIL OLDU”

Videonun kaldırılmasının derhal peşinden yasamsal medya hesabından tek İzah yapan Hamza Dağ, videonun emeline ulaştığını belirterek, ”Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması amaciyla AK Parti olarak tek adım attık. Siyasette yalanın eriştiği boyuta dikkat çektik. kasıt hasıl oldu” ifadelerini kullandı.

Dağ Ayrı olarak ”Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize Yalnızca gerçeklerle konuşacakları tek taban istiyoruz. Zira biz Yalnızca gerçeklerle konuşuyoruz” ifadelerine de yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ÇOK kati TEPKİ GÖSTERMİŞ

Filmin neden kaldırıldığı heyecan konusu olurken medya mensubu Hadi Özışık, filme Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çok kati reaksiyon gösterdiğini söyledi.

Habertürk TV’de konuşan Özışık, “Aldığım bilgiye göre Cumhurbaşkanımız bu videoyu beğenmemiş, sevmemiş. Cumhurbaşkanı’nın çok kati reaksiyon gösterdiğini duydum. AK Parti genel reis Yardımcısı Hamza Dağ’a da çok kati reaksiyon gösterdiğini duydum. İki parti de kaldırılması amaciyla kendisinin arasında anlaşmaya varmış olabilir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.