AK Partili Özalan, ABD’nin soykırım kararına yazdığı “Amerika Kıtasının Gerçek Sahipleri Kızılderililer” kitabıyla tepki gösterdi-haberi

Eski ulusal futbolcu, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ İdare Amiri ve AK Parti İzmir mebus Alpay Özalan‘ın “Amerika Kıtasının hakikat Sahipleri Kızılderililer” isimli kitabı raflardaki yerini aldı. Özalan, kitabı neden çıkardığını YouTube’da da yayınlanan tek videoyla kamuoyuyla paylaştı.

“BATI’NIN İSTİLACI VE KATLİAMCI GEÇMİŞİNİ HATIRLATMAK İSTEDİM”

Kitabı ABD‘nin “Ermeni Soykırımı” kararına karşılık olarak hazırladığını belirten AK Partili Özalan, emelinin ise “İnsanlara kendisinin tarihini unutturmaya çalışan sözde medeni Batı’nın istilacı ve katliamcı geçmişini hatırlatmak” olduğunu savundu.

“KİTABI 24 NİSAN’A YETİŞTİRMEK İSTEDİM AMA MÜMKÜN OLMADI”

Özalan kitabı 24 Nisan’a yetiştirmeye çalıştığını ama işlerinin yoğunluğu hasebiyle bunun mümkün olamadığını söyledi. AK Parti İzmir mebus Alpay Özalan’ın kaleme aldığı “Amerika Kıtasının hakikat Sahipleri Kızılderililer” kitabının art kapağında ise şu ifadeler yer alıyor:

“Kristof Kolomb, tek kâşif miydi yoksa gözünü altın ve hazine hırsı bürümüş tek korsan mıydı? Bartolomé de Las Casas; Kolomb’un seyretme defterlerine yazmadığı, gizlediği hangi sırları açıklamıştı? Kızılderililer, 1492 yılından evvel nasıl tek hayat yaşıyorlardı? Sahiden ‘vahşi’ miydiler? Aztek İmparatoru II. Montezuma, İnka İmparatoru Atahualpa ve başka başka Bir takım Kızılderili liderler neden hep aynı davranışları sergilemişti? Bu tek rastlantı mü yoksa tarih kitaplarında tek yanıltma mı var?

“HANGİ BAŞKANLAR KATLİAM EMRİ VERMİŞTİ?”

Codex Mendoza’nın üzerinde hiç durulmayan hakikat neydi? ‘Medeni’ kolonyalizm neden gerekliydi? Kurucu atalar arasında bulunan Amerikan başkanları, Kızılderililer ile alakalı ne düşünüyorlardı? Hangi başkanlar katliam buyruğu vermişti? Kızılderilileri kimler nasıl katlettiler? Nasıl soykırımlar yaptılar? Topraklarını nasıl istila ettiler? Kendilerine nasıl köle yaptılar? Onları bize nasıl tanıttılar? Günümüzde, Kızılderililerin çileleri bitti mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir