AK Parti Sözcüsü Çelik’ten papa pulundaki harita skandalına sert tepki: Hiçbir hükmü yoktur-haberi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yasamsal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı izahta Papa‘nın Irak ziyareti esnasında basılan pul ve haritayla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Çelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Papa’nın Irak ziyareti esnasında şimal Irak Bölgesel Yönetimi’nin bastığı pul ve ondan mülhem haritayla alakalı tepkimizi dünkü medya toplantımda ifade etmiştim. tespit edecek odaklarca dahada evvel Fransa ve Ermenistan’da eş şeylerin yapıldığını ve bunlara karşı duruşumuzu ifade söylemiştim.

“YALANLARLA amaç ALINMASI ŞUURSUZLUKTUR”

Burada vahim var olan husus, ülkemiz Cumhuriyeti’nin dışında tek yerde alana çıkan hadsiz sözde haritayı esas alarak, -dün de cevap verdiğimiz halde- ülkemiz Cumhurbaşkanını amaç alan ve Cumhur İttifakı’nı sorgulayanların dahil kismina düştüğü durumdur. Dünkü ifade ettiğim duruşumuza rağmen, iktidar “tepki göstermiyor” diyenlerin sözleri doğru değildir. Cumhurbaşkanımızın, Kabinemizin ve Cumhur İttifakı’nın yalanlarla amaç alınması şuursuzluktur.

“PAÇAVRA PROJEYE KARŞI KARARLILIĞIMIZ ORTADA”

Bu tür paçavra haritaların ülkemiz Cumhuriyeti’nin kudreti karşısında hiçbir hükmü yoktur. ülkemiz Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne dönük haddini aşan her biçimde paçavra harita ve paçavra projeye karşı irademiz ve kararlılığımız ortadadır. Sınırlarımız dahilinde ve sınır ötesinde yürüttüğümüz güvenlik operasyonları bu istem ve kararlılığımızı göstermektedir. Yalnızca kara sınırlarımızda değil mavi vatanımızda da aynı hassasiyete sahip olduğumuza yedi düvel şahittir.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir