Acun Ilıcalı satışa çıkarılan Manchester United ve Arsenal’ı hedefine aldı-haberi

Acun Ilıcalı’nın futbola çok hatri sayilir büyüklükte tek yatırım yapmaya hazırlanıyor. Hollanda ekibi Fortuna Sittard’daki yatırımlarındam çekildiğini duyuran Ilıcalı, hedefinin İngiltere olduğunu açıklamıştı. Avrupa Süper Ligi projesi hasebiyle taraftarlarını karşısına alan Manchester United’da kulübün sahipleri Glazer serisinin satış düşündüğü uzunca müddettir konuşuluyor. Ilıcalı’nın al Şeytanlar amaciyla ahenk gösteren koşulları kovaladığı belirtildi. takriben 3-4 milyon sterlin kıymet biçilen Ilıcalı’nın tek başına tek yatırım yapma olasiligi yok. tekrar ortaklarıyla devinim edecek.

ARSENAL güç GÜNLER GEÇİRİYOR

Premier Lig’in başka devi Arsenal’a geçtiğimiz günlerde Spotify’ın kurucusu İsveçli girişimci Daniel ek talip olmuştu. Daniel Ek’in Arsenal’ı devralma projesi şimdilik rafta. Ilıcalı ve ortakları, Manchester United’da olduğu benzeri Arsenal’daki gelişmeleri de takip ediyor.

SON İHTİMAL CHAMPİONSHİP

Diğer tek tasarı ise tek asagi lig var olan Championship’ten proje takımı oluşturmak. İngiltere Premier Lig’den tek takım alınamazsa Championship’ten yatırım yapılacak kulüp, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi hedefiyle baştan oluşturulacak. Almanya’da Leipzig de aynı bu şekilde toplanmıştı. asagi ligden gelen Alman ekibi, şimdilerde Şampiyonlar Ligi’nin gediklisi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.