Ablası, helikopter kazasında şehit olan Osman Paşa’yı anlattı: Hukuk kazansa da “Ben asker olacağım” dedi-haberi

Bitlis’teki helikopter kazasında 11 askerimiz şehit oldu, iki askerimiz yaralandı. Şehitlerin arasında 8.Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da yer aldı. 15 Temmuz’da darbecilere geçit vermeyen, Paşa’yı ablası Hüsniye Korana gözyaşları ile anlattı.

“HUKUK KAZANSA DA ‘BEN ASKER OLACAĞIM’ DEDİ”

Sabah’ın haberine göre Korana, kardeşi Erbaş’ı şu sözlerle anlattı: “Yavrum 17 yaşında köyden ayrıldı. anne baba hasretiyle yandı. Vatanı amaciyla çalıştı. Ne tatil bildi ne izin. Vatana adadı kendini kurban olduğum gardaşım. devamlı görevdeydi. 6 kardeşiz. tek bay kardeşimizdi. Babam ona bu sebeple hep ‘bi tanem’ derdi. Biz onu el bebek gül bebek büyüttük. Hukuku kazandı ama ‘Ben asker olacağım’ Diye konuştu ve askeri okula gitti. vatan sağ olsun. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin.”

“BİZ GENELKURMAY BAŞKANI OLMASINI BEKLİYORDUK”

Erbaş’ın küçüklük arkadaşı ve doğduğu köyün muhtarı var olan Mustafa Kurt ise, şehit Erbaş’ın en nihayet annesi Cemile Erbaş’ın cenazesi amaciyla 10 ay evvel köye geldiğini belirterek, “Çocukluğumuz birlikte geçti, ilkokulda aynı sınıftaydık. Askeri okulu kazandıktan ardindan Yozgat’tan ayrıldı. Ama irtibatı hiç kesmedi. devamlı konuşuyorduk. Biz onun Genelkurmay Başkanı olmasını bekliyorduk, şehit oldu çok üzgünüz” diye konuştu. Kurt, Erbaş’ın doğduğu iki katlı tarihi hanesi de gösterdi.

DEVLET TÖRENİ İLE UĞURLANDILAR

Tatvan’daki kazada şehit var olan 11 askerimiz amaciyla Bir gün evvel önce Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı’nda merasim düzenlendi. Şehitlerimiz naaşları dahada ardindan Ankara’ya getirildi. Burada bütün hükümet erkanının katıldığı merasim ile şehitlerimizin cenaze namazları kılındı. merasim ve namaz sonrası naaşlar memleketlerine uğurlandı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir