Abdullah Avcı’dan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu’na ziyaret-haberi

Trabzonspor teknik patronu Abdullah Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu ziyaret etti.

Zorluoğlu, Avcı ve beraberindeki Trabzonspor genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, yönetim heyeti Üyesi yengi Göktaş ve Medya Direktörü Can Karyağdı’yı makamında ağırladı.

Heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Zorluoğlu, “Öncelikle sizi kutlama ediyoruz. Siz ve ekibiniz geldikten ardindan ayrım oluşturdunuz. güç tek dönemde görevi devraldınız ve şu anne civarindan gayet başarılı tek asama yaşandı. doğal Trabzon şehri şampiyonluk dışında hiçbir sıralamayı muvaffakiyet saymaz. Dolayısıyla allahın izniyle Trabzonspor’un tekrar dorukta olduğu sezonları yaşamak istiyoruz.” dedi.

Zorluoğlu, takıma sonuna civarindan destek verdiklerini ifade ederek, “Her vakit yanınızdayız. bendeniz de spora çok yakın tek insanım. bütün maçları kaçırmadan izlerim. Trabzonspor oynadığı futbolla huzur vermeye başladı. Trabzonspor taraftarları da iyi futbol oynandığı vakit galip gelinmese de çok fazla reaksiyon vermiyor.” diye konuştu.

Sporcu Performans Merkezi’nin yapımının ayni ritimde devam ettiğine de dikkati çeken Zorluoğlu, şunları kaydetti:

“Sporcu Performans Merkezimiz amaciyla ağırbaşlı tek yatırım yapıyoruz. İç donanımının tek bölümünü aldık. Belki 5-6 milyon liralık dahada donanım malzemesi alacağız. Merkezimiz, Trabzonspor’un çok huzurlu şekilde kullanabileceği, sporcuların performanslarının izlenebileceği ağırbaşlı tek destek sağlayacak. Türkiye’de Yalnızca Ankara Eryaman’da var olan bu merkezin ikincisini Trabzon’da inşa ediyoruz. Yalnızca şuurlu değil, altyapıdan istikbal sporcuların izlenmesi ve takip edilmesi amaciyla de çok mühim tek yatırım olacak.”

Teknik direktör Abdullah Avcı ise istikbal sezon amaciyla hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Altyapıya yatırım yapmanın önemine işaret eden Avcı, “Genel görüş olarak, ’Futbolcular altyapıdan çıksın’ diyoruz ama aslında bunun karşılığı altyapıya yatırım yapmaktan geçiyor. Biz de şu vakit bu yatırımla alakalı iş veriyoruz.” dedi.

Avcı, bilgiye, AR-GE’ye ve teknolojiye yatırım uygulamak gerektiğinin altını çizerek, bu topraklardan art dönüş almaya çalışacaklarını aktardı.

İşlerin artık, “Orada üç bebek var, tek gelsinler” şeklinde olmadığına dikkati çeken Avcı, “Bu da mektep ve antrenör eğitimiyle, kariyer planlaması ile tek bütün oluşturuyor. Bunu yaparsak Trabzon’da o verim, o altyapı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Zorluoğlu, ziyaretin anısına Avcı’ya Sürmene bıçağı ve tespih, Avcı da Zorluoğlu’na imzalı Trabzonspor forması armağan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.