ABD Başkanı Biden’dan dikkat çeken Ramazan mesajı! Nûr Suresi’nden 35. ayeti paylaştı-haberi

ABD Başkanı Joe Biden, Müslümanlara karşı ön yargı ve saldırıların onay edilemez olduğunu ve durması gerektiğini vurgulayarak, “Çin’deki Uygurlar, Myanmar’daki Arakanlı Müslümanlar ve bütün dünyadaki Müslüman toplumlar da dahil insan haklarını savunmaya ayni ritimde devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

“HAYIRLI RAMAZANLAR”

Biden, Ramazan ayının başlaması münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, “Eşim Jill ve ben, ABD’deki ve bütün dünyadaki Müslüman toplumlara en içten tebriklerimizi ve dileklerimi gönderiyoruz. Hayırlı Ramazanlar.” ifadesini kullandı.

Bu sene pandemi hasebiyle güç olduğunu ve insanların tek araya gelerek bu ayı kutlayamayıp sevdikleriyle iftar sofralarına oturamadığını belirten Biden, “Ancak Müslümanlar, tertemiz umutlarla aydınlanma ayına başlıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Biden, Müslüman Amerikalıların ülkenin kurulduğu günden bu yana ülkeyi zenginleştirdiklerine dikkati çekerek, “Müslümanlar, aşı geliştirmesinde başrol oynayarak ve ön saflarda bulunan sağlık çalışanları olarak Kovid-19 ile mücadelemizi yönlendirdi.” değerlendirmesinde bulundu.

“AMERİKA’DA HİÇ KİMSE İNANCINI KORKU İÇİNDE YAŞAMAMALI”

Müslümanların, girişimcilik, evvel müdahale ekibi, eğitim ve halk hizmeti benzeri alanlarda mühim rollerde olduğuna işaret eden Biden, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Ancak Müslümanlar Daha zorbalığın, bağnazlığın ve nefret suçlarının hedefi oluyor. Bu önyargı ve bu saldırılar yanlış. Bunlar onay edilemez. Bunlar durmalı. Amerika’da hiç kimse inancını korku içinde yaşamamalı.”

AYET PAYLAŞTI

Biden, göreve geldiği evvel gün içinde Bir takım Müslüman ülkelere baz alinarak yolcu yasağını bitirmekten gurur duyduğunu vurgulayarak, Kur’an-ı Kerim’den “Allah göklerin ve yerin nurudur” ayetini aktardı.

Bu sene ak Saray’daki bayram kutlamasının sanal ortamda gerçekleşeceğini bildiren Biden, eşi Jill ile ananesel ak Saray Bayram Kutlaması’nı istikbal sene surat yüze yapmayı dört gözle beklediklerini bildirdi

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir