8 milyona satılan bile var! Marmaris’teki ‘izole villa’ fiyatları Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor-haberi

İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır benzeri metropollerden gelenler ve gerekse de duyuru sitelerini izleyerek gerekse emlakçıları arayarak bilgi almaya başladı. en çok istek ise Marmaris‘in kırsalında bulunan turistik Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Söğüt ve Hisarönü mahalleri alaka gördü.

DOĞA İLE BAŞ BAŞA YERLER ARIYORLAR

İlanları takip edip emlakçıları arayan büyükşehirdeki vatandaşlar, önü deniz, arkası orman doğa ile baş başa izole olabilecekleri bağımsız villaların fiyatlarını soruyor. Bu nitelikte ve SİT alanları ile çevrili ilçenin arazinin az olması, bağımsız villalar kısıtlılığı ücretleri artırdı.

FİYATLARI ÜNLÜ ŞEHİRLERLE YARIŞIYOR

İspanya’nın dünyaca meşhur Barselona şehrinde bağımsız villalar 1,5 milyon ile 8 milyon lira, Fransa’nın Cannes şehrinde 1,5 milyon ile 15 milyon Lira arasında satışa sunuluyor. Marmaris’in kırsal turistik mahallerinde 400 metre bahçesi bulunan 3+1 bağımsız villalar tek milyon 750 bin ile 6 milyon Lira arasında fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

“TALEPLERE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ, AMA VİLLALAR KISITLI”

Koronavirüs salgını hasebiyle nihayet tek senede villalara talebin artığını söyleyen Marmaris Emlakçılar Derneği ve İstanbul Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural, “Marmaris, Datça kaza ile kırsallarında iki bin, iki bin 500 civarında site içinde veyahut bağımsız villa bulunmakta. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerdeki varlıklı kişiler önü deniz arkası orman bağımsız villalara talebi artırdı. Koronavirüs salgınından dolayı izole olmak isteyenler ve kısıtlamalarda keyifli geçirmek isteyenler özellikle Marmaris’in deniz kıyısı kırsal mahallerinde bağımsız ev ve bahçeli villalara talebi artırdı. Satılık villanın kısıtlı olması ve talebin çok olmasıyla fiyatlar da arttı. Bahçesiyle birlikte 400 metrekare tek villa tek milyon 750 bin liradan başlıyor 5 milyona civarindan çıkıyor. Bankaların ahenk gösteren ev kredileri tek nebze olsun faydalı oldu ama bu villaları çogunlukla Parasal imkanları iyi var olan aileler seçenek ediyor. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden bizleri çok arayan ve nitelikleri soranlar çok oluyor. Taleplere yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir