8 gündür üst üste yükselen altının gram fiyatı 490 liradan işlem görüyor-haberi

Dün, altının ons ücreti ve dolar kurundaki yükselişe paralel kıymet galip gelen altının gr fiyatı, bugünü tek evvelki kapanışa göre yüzde 0,7 artışla 488,7 liradan tamamladı. gr altın, bu erken yükselişini üst üstüne 8. işlem gününe taşıyarak, saat 11.20 itibarıyla 490 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 804 lira, cumhuriyet altını da 3.273 liradan satılıyor. Altının ons ücreti ise, evvelki kapanışın yüzde 0,1 altında 1.835 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistler, ABD’nin 10 senelik tahvil faizinin küresel enflasyon endişeleriyle arttığını kaydederek, tahvil faizlerindeki artışın altının ons fiyatını baskıladığını bildirdi. Bir gün evvel yüzde 1,57’den yüzde 1,60’a çıkan ABD’nin 10 senelik tahvil faizi, şu dakikalarda yüzde 1,62 düzeyinde bulunuyor.

PİYASALAR VERİ AKIŞINA ODAKLANDI

Bugün, vatan içinde ülkemiz Cumhuriyet ortada Bankası (TCMB) kazanç Politikası Kurulunun toplantı özeti, vatan dışında ise Almanya’da ZEW ahenk gösteren ücret beklentiler endeksi ile ABD’de JOLTS açık iş sayısı verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, ABD’nin 10 senelik tahvil Getiriyi ve dolar endeksinin seyrinin de izlenmesi gerektiğini ifade etti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Anadolu ajansı / Murat Aslan

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir