8 aylık hamile hemşire koronadan öldü, bebeği sezaryenle alındı-haberi

Sivas’ta yaşayan 31 yaşında olan hemşire Merve Cesur’un başına gelenler, duyanları hatri sayilir büyüklükte üzüntüye uğrattı.

8 aylık hamile var olan Cesur, yakalandığı korona virüs hasebiyle hayatını yitirdi. Cesur’un karnındaki bebek de sezaryen yoluyla kurtarıldı. ama bebeğin yoğun bakıma alındığı ve yasamsal tehlikesinin ayni ritimde devam ettiği öğrenildi.

29 NİSAN’DA RAHATSIZLANDI

Zara kazasinda Aile sıhhati Merkezi’nde görevli, Sefa yürekli ile iki senelik evli, 8 aylık hamile hemşire Merve Cesur, 29 Nisan bugünü korona virüsten rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Sivas misal Hastanesi’ne yatırılan Cesur’un rehabilitasyonuna başlandı.

ANNELER GÜNÜ’NDE yasamini KAYBETTİ

Bir süre ardindan Cesur’un vaziyeti ağırlaştı. Bunun üstüne 6 Mayıs‘ta Merve Cesur’un karnındaki kız bebeği sezaryenle alındı.

Bebeğin yoğun bakımdaki Rehabilitasyonu sürerken annesi Merve Cesur, 9 Mayıs’ta Anneler Günü‘nde yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak .

BEBEĞİN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Cesur’un cenazesi aynı vakit kent merkezindeki yukarıya Tekke Mezarlığı’nda nihayet yolculuğuna uğurlandı. Bebeğinin ise yasamsal tehlikesinin ayni ritimde devam ettiği ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.