31 Mart seçimlerine damga vuran Ali İhsan Yavuz, AK Parti kongresinde ortaya çıktı-haberi

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi‘nin divan başkanı ve üyeleri belirlendi. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, AK Parti Tüzüğü’nün ilgili maddeleri uyarınca, kongreyi yönetmek ve divan başkanlığını yürütmek üzere divan başkanı ve üyelikleri için seçim yapıldı.

TEK BİR LİSTE HALİNDE OYLANMASI KABUL EDİLDİ

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, salonda kongrenin toplanması için gereken delege sayısının tespit edildiğini, yeterli çoğunluğun hazır bulunduğunu, böylelikle kongrenin açıldığını ilan etti. Kandemir, tüzüğün ilgili maddeleri uyarınca açık oylamayla divan ve divan kurulunun tek bir liste halinde oylanmasının kabul edildiğini belirtti. Kongrede, divan başkanı ve divan üyelikleri seçiminin liste yöntemine göre, birlikte ve aynı anda yapılması arz ve teklif edildi.

YAVUZ AÇIKLAMALARIYLA 31 MART SEÇİMİNE DAMGA VURMUŞTU

Teklifin kabul edilmesinin ardından, divan başkanı ve üyeleri belirlendi. Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçildi. Yavuz, 31 Mart seçimlerinden sonra yaptığı “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” açıklamasıyla uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammed Ali Toruntay

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir