3 yaşındaki Alperen’i döverek öldüren cani Harun Sezer’den kan donduran savunma-haberi

Geçen sene 15 Haziran‘da Pınarbaşı ilçesi, cenup mahallesi cenup Sokak’ta alana gelen olayda Harun Sezer 1,5 senedir birlikte yaşadığı Emel Öner’in evvel evliliğinden var olan erkek çocuğu Alperen Ekinci‘yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdü. ‘Yaralama’ benzeri suçlardan da sabıkası bulunan Harun Sezer, Alperen Ekinci’nin cansız bedenini Haneye 100 metre mesafedeki kabirlikte toprağa verdi.

OLAY akabinde KAYIPLARA KARIŞTI

Emel Öner, cinayetten tek hafta ardindan vaziyeti Harun Sezer’in akrabalarına anlattı. Bu vaziyeti öğrenen Sezer ise kaçarak kayıplara karıştı. Sezer’in akrabalarının ihbarı üstüne anne adayi Emel Öner, gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alperen’in cesedi ise gömüldüğü yerden çıkarılıp, otopsi yapıldıktan ardindan defnedildi. Cinayet şüphelisi olarak aranan Harun Sezer ise 29 Haziran’da polisin çalışması neticesi yakalanıp mahkemece tutuklandı.

ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Sanıklar ile alakalı Kayseri 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nde ‘çocuğu veyahut beden veyahut ruh itibariyle kendisini savunamayacak vaziyette bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış hayat boyu mapus cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 1’inci Ağır karar Mahkemesinde görülen davanın 3’üncü duruşmasına sanıklardan Harun Sezer, yakalanmis bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. maznun anne adayi Emel Öner ise cezaevine bağlantı kurulamaması hasebiyle duruşmaya katılamadı. Aile ve yasamsal Bakanlığı avukatının da müdahil olduğu duruşmada maznun Harun Sezer’in ağabeyi ve yengesinin de aralarında olduğu üç kişi Şahit olarak dinlendi.’

“ALPEREN’İN ÜSTÜNÜ ÇIKARIP KEFENLEDİK”

Savunmasını yapan Harun Sezer, savcılık ifadesini tekrar ettiğini belirterek, “Alperen’e tokat atmadım. Hiçbir şekilde kafasını yere ve duvara vurmadım. Alperen öldüğünde başında değildim. Emel’i hiçbir şekilde tehdit etmedim. Alperen’i Emel ile birlikte boş odaya götürüp bıraktık. tek parça çekyat örtüsü ile perde aldık, Alperen’in üstünü çıkarıp kefenledik. Alperen’i annesi ile birlikte çukura gömdük. Bunun dışında üzerime atılı suçlamaları onay etmiyorum” ifadelerini kullandı.

DURUŞMA MAYIS AYINA ERTELENDİ

Duruşmada savcı, mütalaasının hazır olduğunu açıkladı. Savcı, anne adayi Emel Öner’in ‘çocuğu veyahut beden veyahut ruh itibariyle kendisini savunamayacak vaziyette bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan beraatini, ‘suç delillerini yok etme gizleme’ ile ‘kişinin hatırasına hakaretten’ Cumhuriyet Başsavcılığına hatali ilaninda bulunulmasını isterken, maznun Harun Sezer’in, ‘çocuğu veyahut beden veyahut ruh itibariyle kendisini savunamayacak vaziyette bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış hayat boyu mapus cezası isteginde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Emel Öner’in yakalanmis bulunduğu cezaevine bağlantı kurulamaması hasebiyle duruşmayı karar saglamak üzere Mayıs ayına erteledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Samed Aydın SUN

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir