3 ilimiz sele teslim! Dereler taştı, vatandaşlar mahsur kaldı, 1 kişi kayıp-haberi

Şiddetli yağış Düzce, Sakarya ve Zonguldak‘ta sele neden oldu. Düzce’nin Cumayeri, Çilimli ve Akçakoca ilçelerinde bulunan dört köyde gece boyu tesirli var olan yağış, yollar çökmelerine, dere taşmalarına ve su baskınlarına neden oldu.

PEK ÇOK yollar HASAR GÖRDÜ

Sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, gazetecilere Cumayeri ve Akçakoca ilçesini bağlayan yolun çok hatri sayilir büyüklükte hasar gördüğünü söyledi.

85 YAŞINDAKİ anne adayi EKİPLER SAYESİNDE KURTARILDI

Çok sayıda minik ve büyükbaş hayvan ile kanatlı hayvan telef olurken, tarım arazileri zarar gördü, çok sayıda traktör ve oto ile tarım aletleri, sele kapıldı. su baskın hasebiyle evinde mahsur var olan ve yürüyemeyen 85 yaşında olan Adile Karataş, AFAD ve DAKE ekiplerinin çalışması neticesi kurtarıldı.

103 KİŞİ KURTARILDI

2 sene evvel 7 kişinin su baskın hasebiyle hayatını kaybettiği Cumayeri kazasina bağlı Esmahanım köyü, tek sefer dahada sele teslim oldu. Köyde bulunan haneler önlem Emelli boşaltıldı. su baskın hasebiyle köylerde mahsur var olan 103 kişi kurtarıldı, seksensekiz kişi de önlem Emelli tahliye edildi.

SAKARYA’DA tek KİŞİ KAYIP

Sakarya’nın Akyazı kazasina bağlı Dedeler Mahallesi’nde ise erken tesirli var olan kuvvetli sağanağın derhal peşinden Dedeler Deresi taştı. Evinin önünde taşkın hasebiyle yıkılan akım direğiyle uğraşan Sami Ö. (78), bu sırada sele kapılarak gözden kayboldu. İhbar üstüne bölgeye derhal sevk edilen AFAD ekipleri, arama kurtarma çalışması başlattı.

ÇÖKME NEDENİYLE YOLLAR KAPANDI

Mudurnu Deresi üzerinde bulunan Beldibi Mahallesi’nden geçen köprüde de çökme alana geldi. Hanyatak, Boztepe, Mansurlar, Şahinler, Kayabaşı, Dere mahalleleri ile Açelya Yaylası’na geçişi sağlayan köprü, yaya ve araç ulaşımına kapatıldı.

ZONGULDAK DA SELE TESLİM

Zonguldak’ın Ereğli kazasina bağlı Ormanlı beldesinde de aşırı yağış hasebiyle dere taştı. su baskın hasebiyle yüzlerce ev ve iş yerini su bastı. Beldede iki ayrı derenin taşması hasebiyle yüzlerce dükkan ve çok sayıda oto sular altında kaldı. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ile Ormanlı Belediyesi ekipleri beldede esnaflara muavin olmaya çalışırken, esnaf dükkanlara dolan suları boşaltabilmek amaciyla yoğun çaba harcıyor.

İşte üç ildeki yıkımdan görüntüler:Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir