2015’te otobüsüne silahlı saldırı yapılan Fenerbahçe’den bir paylaşım daha: “Taş değil kurşun!”-haberi

4 Nisan 2015’te Rizespor’u 5-1 yendikten ardindan Trabzonspor havalimanına giden otobüsü silahları saldırıya uğrayan Fenerbahçe, bu olayın unutulmaması ve faillerin bulunması amaciyla mücadelesini sürdürüyor. Saldırıda otobüsün şoför tarafındaki camı kırılırken, sürücü Ufuk Kıran başından yaralanmıştı. Soğukkanlı davranan şoför, aracın aşağı uçmasını engellemiş ve facianın da önüne geçmişti.

2 ŞÜPHELİYE GÖZALTI OLDU

Sürmene İlçe Cumhuriyet Savcılığı da kuşkulu veyahut şüpheliler hakkında, ‘adam öldürmeye teşebbüs, mümkün kast ile çok sayida kişiyi öldürmeye girişim ve mala zarar verme’ suçlarından tahkikat başlattı. Saldırıya ait iki kuşkulu gözaltına alındı. Olayı gerçekleştirdikleri ileri sürülen N.S. ve E.A., Trabzon güvenlik Müdürlüğü’nde iki vakit süre gelen çapraz sorgularının derhal peşinden 8 Nisan’da Sürmene Cumhuriyet Savcılığı’na derhal sevk edildi.

ADLİ denetim ŞARTIYLA SERBEST

Savcılıkta da ifadeleri alınan ve suçlamaları reddeden iki şahıs, Sürmene barış karar Mahkemesi tarafından, 8 Nisan akşamı, ‘somut delillere dayalı, kuvvetli hatali şüphesi bulunmadığı ve özgürlük hakkının dahada mühim olduğu’ gerekçesi ve adli denetim şartıyla hür bırakıldı.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Fenerbahçe Bir gün evvel gece saatlerinde, “Unutmadık, unutmayacak, unutturmayacağız! Aydınlanmayangün” başlığıyla tek İzah paylaştı. Sabahında ise “2191 vakit oldu, failleri bulunamadı” paylaşımı yapıldı. Saat 12’de ise “Taş değil kurşun!” şeklinde tek hatırlatma yapıldı.

AV TÜFEĞİ BULUNDU

Olay yerinde 5 nisan sabahında takriben 200 polisin katıldığı geniş çaplı arama-tarama çalışmasında, otomatik av tüfeği bulundu. Silahın ateşlendiği yer kriminal uzman olanlar tarafından tespit edilmişti.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir