2 yaşındaki oğluna motosiklet kullandıran Kenan Sofuoğlu’ndan eleştirilere yanıt: Formula-1’e yetiştirmek isterim-haberi

Dünya SüperSport Motosiklet Şampiyonu, AK Parti Sakarya mebus ve Motosiklet ulusal Takım Kaptanı Kenan Sofuoğlu, geçtiğimiz vakit yasamsal medya hesabından erkek çocuğu Zayn Sofuoğlu’nun motosiklet kullanırken görüldüğü vidyoyu paylaşarak, “Henüz iki yaşında değil” notunu ekledi. görsel yasamsal medyada binlerce kişi tarafından izlenirken, meşhur sporcu Kenan Sofuoğlu da Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki Kenan Sofuoğlu Yarış Pisti’nde çocuklarına eğitim vermeye ayni ritimde devam ediyor. dört yaşında olan erkek çocuğu Mahir ve Daha iki yaşına basmayan erkek çocuğu Zayn Sofuoğlu, babalarının yanında, emniyetli tek ortamda motor sporları eğitimleri alıyor.

“AMACIM ONLARIN BURADA EĞLENMELERİ VE İYİ BİR EĞİTİM ALMALARI”

Oğulları Mahir ve Zayn’ın yarış pistinde eğlenerek iyi tek eğitim almalarını amaçladığını söyleyen şampiyon sporcu Kenan Sofuoğlu, “Çocuklarımı annesinin kucağından getirip motor kullandırmadık. Zayn, tek yaşından bu yana benimle devamlı bu piste geliyor. Bu pistte 10 seneden çok müddettir ulusal sporcuları yetiştiriyoruz. özellikle burada yetişen sporcular, dünyanın en başarılı sporcuları halindeler. Zayn da benimle devamlı geliyor ve hatri sayilir büyüklükte ağabeylerinin motor kullandığını görünce o da kullanmak istiyor. Öncelerinde bisikletini kullanıyordu. dahada ardindan da birlikte motor kullanmaya başladık. Orada gaz kontrolünün çok iyi olduğunu görünce motoru tek başına kullandırmaya başladım. takriben 6-7 aydır da motosikleti kendisinin başına kullanabilir vaziyete geldi. 50 cc motor ve akülü motorlar kullanıyor. Daha go-kart kullanmaya boyu yetmiyor. Ona hususi tek go-kart yaptık. üç aydır da çok iyi Go-kart kullanmaya başladı. emelim onların burada eğlenmesi ve iyi tek eğitim alması. İnşallah ileride de ülkemizi temsil eden sporcular vaziyete gelirler” dedi.

“GÜVENLİKLİ BİR ALANDA KULLANIYORLAR”

Çocukların güvenlikli tek alanda motor kullandıklarını belirten Sofuoğlu, “Motoru kullanırken erkek çocuğuma tek şey olmasından korkuyorum. elbette de ve önlemimizi alıyoruz. Burası yarış pisti ve trafiğe açık alan değil. Çarpabilecekleri, yaralanabilecekleri tek yer yok. en çok lastikler var. Çocuklar lastiklere çarpabiliyor. Burası güvenlik önlemleri alınan tek yer olduğu için, burada yaşanan kazalarda basit kolay tek şey olmaz. Zayn ve başka çocuklar motosiklet ve go-kartla küçük kazalar yapabiliyorlar. bendeniz bu işin içinde büyüdüm ve bu işin içinde kazalar var. Siz güvenlik önlemlerini aldığınızda bunu minimuma düşürüyorsunuz. Aman talihsiz kaza yapar, tek şey olur tedirginliği içimde yok” şeklinde konuştu.

“FORMULA-1’E YETİŞTİRMEK İSTERİM”

Motor sporları eğitimleri ile alakalı bilgisi olmayan insanların eleştiriler yönelttiğini söyleyen Sofuoğlu, “İnsanlar bunu eleştirebiliyor. Bilmedikleri konular ile alakalı konuşuyorlar. Motosikleti bilmiyorlar. Hayatlarında motosiklet koltuğuna oturmamışlar. Yarış pisti nedir? Bunun eğitimi nedir? Hiç tek şey bilmedikleri konularda konuşuyorlar. Buradaki eğitimleri bilselerdi. Zayn’ın tek seneye yakındır eğitildiğini, motosikleti şans yapıtı kullanmadığını ve şuurlu sürdüğünü canlı gözlerle görselerdi, çok dahada iyi anlayabilirlerdi. Bilmedikleri konularda boş konuşmuşlar. Çocuğumun sporcu olasını isterim. Zayn iki yaşında bunun benzeri motor kullanıyor diye, çok becerili olduğunu düşünmüyorum. yeteneği varsa ileride görürüz. bendeniz iyi eğitildiğini düşünüyorum. Benim görüşüm, onu annesiyle hanede bırakıp eline telefon verip susturmaktansa, yanıma alıp, hevesi varsa benimle motor kullanması, go-kart kullanması. Her geldiğimde motor kullandırıyorum, idman yaptırıyorum. Kendisi de çok eğleniyor. İleriye yönelik, benim yetiştirdiğim motosiklet yarışçıları var. Avrupa’da başarılı işler yapıyorlar. Gönlümden geçen şey, tek Formula-1 yarışçısı yetiştirebilmek. eğer varsa o yeteneği, bendeniz de elimden geldiği kadarıyla eğitip, yetiştirip onu yeryüzünde Formula-1’e yetiştirmek isterim. Bunları konuşmak amaciyla şu anda çok erken. Şu anda kendisi çok eğleniyor. Motor kullanmaktan, oto kullanmaktan huzur alıyor. becerisinin ne civarindan olduğunu vakit bize gösterecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir