2 milyar dolarlık vurgunla ortadan kaybolan Faruk Fatih Özer’in Sedat Peker ile bağlantılı olduğu iddia edildi-haberi

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte üçüncü kripto kazanç borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer‘in 391 kişi mağdur ederek iki milyar dolarlık vurgunla vatan dışına kaçtığı iddiası sonrası şirket ile alakalı ayrıntılı tek analiz ve Özer’in al bültenle aranması ile Arnavutluk’tan iadesi amaciyla işlem başlatıldı.

SEDAT PEKER İLE BAĞLANTILI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

İnceleme ayni ritimde devam ederken başka istikametten ‘Dijital Tosuncuk’ Faruk Fatih Özer ile alakalı çarpıcı tek argüman gündeme geldi. Faruk Fatih Özer’in geçtiğimiz günlerde ilişkili olduğu yerlere harekât düzen ederek bütün esya varlığına el konulan ve vatan dışına kaçtığı için hatali örgütü öncüsü Sedat Peker’le irtibatlı olduğu argüman edildi.

Sedat Peker’e baz alinarak düzen eden operasyonların kendisinin şirketi Thodex’e doğru kayacağını düşünen Faruk Fatih Özer, iddiaya göre iki milyar dolar değerindeki kripto kazanç ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçtı.

ŞU anne civarindan 65 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte istikametten Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in iki milyar dolarlık kripto kazanç dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan tahkikat kapsamında, İstanbul güvenlik Müdürlüğü Siber Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü bu erken harekât düzenledi. İstanbul merkezli 8 şehirde 78 kişinin yakalanması amaciyla düzen eden operasyonda şu anne civarindan 65 kişi gözaltına alındı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Emniyet genel Müdürlüğü’nden yapılan izahta ise, “Arnavutluk’a kaçan kripto kazanç borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer ile alakalı İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde genel Müdürlüğümüze al bülten isteginin iletilmesi üstüne İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle al bülten çıkarılmıştır.” denildi.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir