2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir?-haberi

Kripto kazanç borsasında etkinlik gösteren Thodex‘in kurucusu ve sahibi Faruk Fatih Özer, 400 bine yakın kişiyi dolandırarak iki milyar dolarlık vurgun yapıp vatan dışına kaçtı. Arnavutluk’a gittiği saptanan Özer’in hayatı ise heyecan konusu oldu. Thodex kullanıcıları bu süreçte neler olacağını heyecan ederken, her biri Faruk Fatih Özer kimdir Sualinin Cevabını heyecan ediyor. İşte, memleket gündemine bomba benzeri düşen Özer’in hayatına değin bilgiler.

FARUK FATİH ÖZER KİMDİR?

Çalışma hayatına 2007 seneninde atılan Faruk Fatih Özer, 2008 seneninde kripto kazanç borsasına giriş yaptı. Koineks ile kripto borsasına giren Özer, 2017 yılının eylül ayında ise Thodex’i kurdu ve Koineks’in var kullanıcılarının tamamı Thodex’e taşındı.

Kripto borsasının yanı sıra e-ticaret ve yazılım teknoloji alanlarında da çalışan Faruk Fatih Özer’in şirketi Thodex, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Myanmar, İngiltere benzeri ülkelerde de etkinlik gösteriyordu. Özer’in 27-28 yaşında olduğu olasılık ediliyor.

Yurt dışına çıkan Özer, yol tarifi olarak Ticaret Sicil Gazetesi’ne Darıca’da tek apartman dairesini gösterdi. 2017’de kurulan Thodex’in şirket unvanının müsaadesi sürüldüğünde ise Koineks Teknoloji Anonim Şirketi’ne ulaşılıyor.

Koineks Teknoloji evvel başta Şişli’de etkinlik gösteriyor. Sonrasında 2019 seneninde Kadıköy’de yol arasındaki 10 katlı tek apartman dairesine taşınıyor. Buradan da tekrar 2019 seneninde Nida Kule’ye şirket adresinin taşınması gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.