2 milyar dolarlık vurgun yapan Thodex’in kurucusunun Türkiye’den ayrıldığı anların görüntüsü ortaya çıktı-haberi

Kripto kazanç borsalarından Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in iki milyar dolarlık kripto parayla vatan dışına çıktığı öne sürüldü. Mağdurların hatali duyuruları üstüne İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tahkikat başlattı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı bugünü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği tespit edildi. Özer’in İstanbul Havalimanı’ndan ayrıldığı anlara ait resim kareleri de alana çıktı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kripto kazanç platformu Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer ile alakalı nitelikli dolandırıcılık suçundan tahkikat başlattı.

Başsavcılık açıklamasında, “Thodex isimi verilen kripto kazanç borsasında gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yollar açtığı argüman edilen olaylarla alakalı olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca tahkikat başlatılmış olup, isimi geçen sistem kapsamında gerçekleşip hatali teşkil eden bütün eylemlerin tespiti ve failler ile alakalı yasal gereğine tevessül edilmesi emeliyle koşul olan araştırmalar titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK DOLANDIRICILIĞI

Thodex borsasının aylık 12 milyar dolarlık tek işlem hacmi olduğu söyleniyor. Bu rakamdan alana çıkılarak iki milyar dolarlık vurgun yapıldığı belirtiliyor. Rakamlara göre bu olay Cumhuriyet tarihinin en hatri sayilir büyüklükte dolandırıcılığı olarak kayıtlara geçecek.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir