2 milyar dolar ile sırra kadem basan Thodex’in kurucusu yatırımcı çekmek için kampanya düzenlemiş-haberi

Türkiye’de 400 bin kullanıcısı var olan türk mali kripto kazanç borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer, iki milyar dolarla sırra kadem bastı. Özer’in Bir gün evvel akşam saat 18.00’de İstanbul Havalimanı’ndan vatan dışına çıktığı belirlendi.

BİR GÜN ARAYLA İKİ FARKLI AÇIKLAMA

Siteye giriş yapamayan yatırımcılar endişelenirken, borsadan 20 Nisan tarihinde yapılan izahta planlı bakım çalışması yapıldığı ve çalışmanın 6 saat süreceği açıklanmıştı. ama aradan tek vakit geçmesine karşın Daha giriş yapılamayan borsadan yapılan 2. izahta ise tur işlemi hasebiyle sürecin 4-5 vakit süreceği belirtildi. Borsaya giriş yapamayan yatırımcılar “battı mı?” diye düşünürken, bu erken Özer’in kaçtığı alana çıktı.

KAMPANYA İLE YATIRIMCI ÇEKTİ

Aylık 12 milyar dolarlık işlem hacmi var olan Thodex, yatırımcı çekmek amaciyla kullanıcılara iki milyon Dogecoin dağıtacağını açıklamıştı. Bu kampanya ile yatırımcılar başka borsalardaki yatırımlarını buraya taşıdı.

ÇEKİLİŞLE PORSCHE VERDİ

Ayrıca şirketin kurulduğu dönemde tanıtım emeliyle çekilişle Porsche marka lüks araç verdi. Yaptığı kampanya ile ismini duyuran ve yatırımcı çeken Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in iki milyar doları alıp Arnavutluk’a kaçtığı tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.