19 bin eczaneye ilaç dağıtan Selçuk Ecza Holding’de 2 milyar dolarlık miras kavgası-haberi

Selçuk Ecza Holding’de, varisler arasındaki kalıt dövüşü sürüyor. bütün kararları tek başına alan Mustafa Sonay Gürgen’in, holding sermayesindeki payının 280 milyonda tek Lira olduğu ifade edildi. 6 şirkette yönetim heyeti başkanlığı yapan Demans hastası Nezahat Keleşoğlu’nun vasisi ve aynı zamanda yeğeni Mustafa Sonay Gürgen’in holdingi tek başına yönettiği, ama holding sermayesindeki payının 280 milyonda tek Lira olduğu belirtildi.

Selçuk Ecza Deposu’nda 5.5 milyon Lira hissesi var olan Gürgen’in, As Ecza Deposu’nda 67 lira, sav Trans Lojistik şirketinde de tekrar tek Lira değerinde hisseye sahip olduğu argüman edildi.

“YETKİSİ YOK”

Sabah’ta bulunan habere göre, Selçuk Ecza Holding’de Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı’nın yüzde 51, Demans hastası Nezahat Keleşoğlu’nun yüzde 29.4, muris Ahmet Keleşoğlu’nun başka varislerinin yüzde 19.6, Mustafa Sonay Gürgen’in ise yüzde tek hissesi bulunuyor.

Avukat Mustafa Demirbağ’ın mahkemeye sunduğu dava arzuhalinde “Müvekkillerin genel kurullara katılmaları engellenmiştir. Mustafa Sonay Gürgen hâkim şirkette 280 milyonda tek pay sahibi olarak yetkisi olmadığı halde Nezahat Keleşoğlu’nu temsil etmekte, vakıf temsil yetkisini de elinde bulundurarak derhal hemen tek başına genel heyet kararı almak suretiyle şirketlerdeki hâkimiyetini başka minik ortaklar aleyhine kullanmaktadır.

“GENEL heyet VE KARARIN İPTALİ İSTİYORUZ”

Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Aksel Ecza Deposu ve sav Trans Lojistik şirketinin 23 Mart 2021’deki nihayet genel kurulun ve burada alınan kararların iptalini istiyoruz. Ahmet Keleşoğlu’nun mirasçılarının ortaklık haklarının kullanılması engellendiğinden nihayet genel kurulun yoklukla malül olduğunun tespitini istek ediyoruz” denildi.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir